Czy da się łączyć macierzyństwo z pracą z domu? Oczywiście, że tak! Tylko czy to będzie się działo bez zaniedbywania siebie i rodziny? No, niekoniecznie. I w większości przypadków niestety tak nie jest… W dzisiejszym odcinku opowiem Ci, dlaczego trzeba dbać o siebie i rodzinę, jako mama pracująca z domu oraz jak to zrobić.
Zapraszam!

Podcastu wysłuchasz tutaj:

Większość mam pracujących z domu, przede wszystkim dba o to, aby znaleźć czas na spokojną pracę. Tymczasem nie tylko o to chodzi. Ja zawsze bardzo mocno podkreślam, że należy jednocześnie zadbać o siebie oraz swoją rodzinę. I to na co dzień, a nie tylko „od święta”, kiedy akurat masz wolne od pracy… Dlaczego to takie ważne? Jak łączyć macierzyństwo z pracą z domu, aby to nie odbywało się kosztem Ciebie ani Twoich bliskich?

Dlaczego pracując w domu, należy dbać o siebie i rodzinę?

Bo jeśli w dłuższej perspektywie nie zadbasz o wszystkie te obszary, będzie to miało negatywne skutki. Pojawi się frustracja, przemęczenie fizyczne i psychiczne. Bardzo możliwe, że pogorszy się Twój stan zdrowia. W niektórych przypadkach może się nawet skończyć depresją… A jeśli zaniedbujesz dzieci i męża, to z dużym prawdopodobieństwem źle wpłynie na Wasze relacje.

Dlatego łączenie macierzyństwa z pracą z domu nie polega tylko na szukaniu czasu i technik, aby móc efektywniej pracować. Bardzo ważne jest to, abyś dbała o dzieci, męża, swoje potrzeby i odpoczynek. Nie będę Ci wmawiać, że to łatwe zadanie, bo nie jest. Tu nie wystarczy intuicja, trzeba się po prostu tego nauczyć.

tekst alternatywny

Co zrobić, aby łączyć macierzyństwo z pracą z domu oraz zadbać o siebie i rodzinę?

Mnie też na początku to się nie udawało. Gdy zaczęłam pracować z domu, to skupiałam się właśnie na pracy. Dopiero po pewnym czasie zorientowałam się, że chociaż jestem z synem praktycznie całą dobę, to o niego nie dbam… Moje relacje z dzieckiem i mężem były coraz gorsze. A o czasie dla siebie to nawet nie miałam kiedy pomyśleć. Gdy uświadomiłam sobie, że coś jest nie tak, zaczęłam szukać rozwiązania. I znalazłam 😊

Chociaż teraz może Ci się wydawać, że wszystkiego nie da się połączyć, uwierz mi, że można. Nie musisz wybierać albo praca, albo rodzina, albo czas dla siebie. Możesz mieć to wszystko, ale… nie w jednym momencie. Kiedy pracujesz – pracuj na 100%, jak bawisz się z dzieckiem – baw się na 100%, a jak potrzebujesz odpoczynku – to naprawdę odpocznij.

Jak łączyć macierzyństwo z pracą z domu bez zaniedbywania siebie i rodziny?

Ja po wielu latach odkryłam, co robić, aby efektywnie pracować z domu, dbając jednocześnie o dzieci, męża i swoje potrzeby. Teraz dzielę się tym z innymi mamami i pomagam im łatwiej dojść do tego miejsca. Bo widzę, że takie wsparcie jest potrzebne, tak jak mi kiedyś.
Dlatego przygotowałam dla Ciebie bezpłatne nagranie audio Cała prawda o łączeniu macierzyństwa z pracą z domu. Dowiesz się z niego:

  • co jest ważne, aby praca z domu nie odbywała się kosztem ani Twoim, ani Twojej rodziny,
  • na co zwrócić uwagę, żeby nie tylko efektywnie pracować, ale także dbać o siebie, dzieci, męża i dom,
  • jakie błędy popełniłam ja i wiele moich klientek.


Zachęcam Cię do pobrania i wysłuchania tego darmowego nagrania, bo dzięki temu zyskasz wiele cennych wskazówek, jak łączyć macierzyństwo z pracą z domu bez zaniedbywania siebie i rodziny. A jeśli znasz inne mamy, które prowadzą biznes czy pracują zdalnie, to podeślij im link do zapisu, aby także mogły skorzystać z mojej pomocy 😊

A jeśli chcesz być ze wszystkim na bieżąco, to śledź mnie na Instagramie i Facebooku. Zapraszam też do subskrypcji mojego podcastu Mamo, pracuj efektywniej!, abyś nie przegapiła kolejnych odcinków.

tekst alternatywny

Posłuchaj wszystkich odcinków podcastu na:

Kliknij i posłuchaj na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na Speaker

Pomagam łączyć macierzyństwo z pracą z domu

U mnie otrzymasz krótkie i konkretne wskazówki oparte na praktycznym doświadczeniu – jestem mamą 3 dzieci (9 lat, 6 lat, 2 lata), certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny i certyfikowanym facylitatorem metody Empowering People in the Workplace oraz coachem.

 

Tworzenie planów z dziećmi

Wyzwanie „Tworzenie planów z dziećmi 2-8 lat”