Gdy zapytałam mamy małych dzieci, na jaki webinar chętniej by przyszły: na ten z tytułem tylko o efektywnej pracy, czy na ten o efektywnej pracy, ale z dopiskiem „dla mam”, to najczęstszym wyborem była druga opcja! Ale czym właściwie różni się efektywna praca mam od efektywnej pracy nie-mam? O tym opowiem Ci w dzisiejszym odcinku podcastu. Zapraszam!

Podcastu wysłuchasz tutaj:

Sama jestem mamą 3 dzieci i naturalnie do mnie przyszło, aby uczyć inne mamy efektywnej pracy z domu. Jednak gdy weszłam głębiej w ten temat, okazało się, że efektywna praca mam różni się od efektywnej pracy nie-mam.

Według mojej autorskiej metody, praca będzie efektywna w dłuższej perspektywie, jeżeli będzie zawierać 3 niezbędne moduły:

  1. ODPOCZYNEK
  2. DOM
  3. PRACA
tekst alternatywny

Mamom na pewno jest trudniej o nie wszystkie zadbać!

Jeżeli jesteśmy singielkami, nie mamy dzieci i chcemy odpocząć, to po prostu odpoczywamy. Gdy chcemy pracować, to pracujemy.

Dla mam nie jest to takie proste!

Nie możemy nagle w środku dnia położyć się spać, jeżeli jesteśmy same z dziećmi. Nie możemy też np. zdecydować, że chcemy pracować po południu, czy rano, tylko musimy ustalić czas pracy też pod dzieci.

W module DOM mówię o obowiązkach domowych. Jak się okazuje, mamy zazwyczaj mają więcej obowiązków domowych od nie-mam lub są one inne, związane z dziećmi. Prania też jest zazwyczaj więcej, gdy w domu są dzieci. Również współpraca z domownikami wygląda zupełnie inaczej. Mamy muszą współpracować z dziećmi, a nie np. tylko z mężem.

Różni się to, jak możemy pracować efektywniej i mamy niekoniecznie chcą przychodzić na webinary nie-mam, czy mężczyzn, którzy nie osadzają efektywnej pracy w kontekście domowym. Dlatego ten podcast nie jest o efektywnej pracy dla wszystkich, tylko jest osadzony w kontekście mam.

Jestem bardzo ciekawa, dlaczego Ty słuchasz akurat mojego podcastu i czy słowo „mama” w tytule Cię przyciągnęło?

tekst alternatywny

Posłuchaj wszystkich odcinków podcastu na:

Kliknij i posłuchaj na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na Speaker