Cześć! Mam na imię Mariola i pomogę Ci w rysunkowy sposób przedstawić Twoją wiedzę!

Od kilku lat intensywnie biorę udział w wielu webinarach, szkoleniach i kursach, przeważnie online. Wiem, jak ważne jest to, by zdobyta wiedza została w głowie na dłużej i można było szybko zajrzeć do skondensowanych notatek, zamiast ponownie przeglądać cały materiał szkoleniowy. Przekonałam się, jak trudno w czasie takiego szkolenia znaleźć czas na zrobienie dobrych notatek.

I tak właśnie zaczęło się moje rysowanie. Sama najpierw korzystałam z notatek wizualnych innych osób, które pozwalały mi szybko wrócić do materiałów szkoleniowych. Później robiłam takie sketchnotki na własne potrzeby, aby lepiej zapamiętać wiedzę z kursów online czy filmików TED. Zamieszczałam je na Facebooku, aby mogli z nich korzystać również znajomi. Tak dowiedziałam się, że moje notatki są dla nich przydatne, a przede wszystkim pozwalają utrwalić nowo zdobytą wiedzę. Pojawili się klienci, a ja postanowiłam rysować na zamówienie.

Fakty o mnie

Wielokrotnie zmieniałam miejsca zatrudnienia. Pozwoliło mi to spróbować różnych systemów pracy i ostatecznie zrozumiałam, że chcę pracować na własnych zasadach. Wolę sama decydować o tym, ile i kiedy pracuję, dzięki czemu jestem bardziej wydajna, a jednocześnie mam czas dla rodziny.

Nigdy nie byłam i nadal nie czuję się „komputerowa” — zawsze obawiam się, że coś popsuję i wtedy o pomoc proszę męża. Pomimo to, gdy trzeba to się przełamuję i uczę się programów komputerowych, robienia grafik czy budowania strony WWW. Tę stronę, którą właśnie przeglądasz, zbudowałam samodzielnie.

Mój mąż kiedyś powiedział do moich rodziców: „Mariola ma jedną wadę: nie umie kłamać”. Wad mam zdecydowanie więcej, ale akurat tę uważam za zaletę ;).

Uwielbiam jeść białą czekoladę i czytać książki.

Czasami za dużo mówię ;).