Rysunkowy świat dziecka, czyli pomoce wizualne wspierające rozwój i samodzielność dzieci
Sprawdzam pakiety cenowe

Czy któreś z poniższych zdań opisuje Ciebie?

Nie wiesz jak przedszkolakowi wytłumaczyć, kiedy konkretnie pojedziecie do babci?

Chcesz zacząć planować ze swoim dzieckiem na rozkładzie tygodnia, miesiąca czy na kalendarzu ściennym, ale Twoje dziecko... jeszcze nie czyta lub bardzo słabo?

Chciałabyś, aby Twoje dziecko samo pilnowało, co zabrać do szkoły danego dnia albo kiedy ma wycieczkę, a kiedy wyjście do sali zabaw?

Czy Ty też nie wiesz, jak ułatwić swojemu dziecku samodzielne ubieranie się oraz wyjmowanie swoich ubrań z szafy?

Zazdrościsz innym rodzicom spokojnych poranków/wieczorów lub po prostu samodzielnych dzieci?

Chciałabyś uporządkować dzień swojego dziecka?

Marzysz o tym, aby Twoje dziecko bez Twojego „gderania” rano spokojnie się ubrało i wyszykowało do żłobka/przedszkola na czas lub wieczorem ze spokojem wykonało wszystkie czynności i poszło spać?

Chciałabyś wiele rzeczy dziecku wyjaśnić, ale brakuje Ci słów, którymi dobrze opisałabyś to małemu dziecku?

Jeśli któreś z tych zdań brzmi znajomo, to jesteś w odpowiednim miejscu.

Dla rodziców takich jak Ty, przygotowałam „Rysunkowy świat dziecka, czyli pomoce wizualne wspierające rozwój i samodzielność dzieci”.

Jest to zestaw ponad 200 gotowych rysunków zawierający ikonki z kategorii:

Ubrania

zabawki

Obowiązki domowe

plany

zajęcia dodatkowe

ludzie

Przybory szkolne

Transport

Kalendarz

zdrowie

Obejrzyj krótki filmik (trwa mniej, niż minutę) i zobacz jak wyglądają wszystkie wydrukowane już rysunki z bazy (rysunki w formacie 5×5 cm są także bez podpisów oraz mają podpisy wielkimi literami – nie ma ich na filmku).

Zobacz, jak w prosty i szybki sposób z moimi gotowymi do druku rysunkami możesz:

pomóc swojemu dziecku w samodzielnym ubieraniu się (np. tworząc z nimi rysunkową checklistę z poszczególnymi częściami garderoby),

tworzyć z dzieckiem plany poranka, wieczoru, plan na czas choroby, plan na czas świąteczny, plan pobytu w żłobku czy przedszkolu,

razem z dzieckiem oznaczać ważne wydarzenia i święta na kalendarzu (wycieczka, urodziny, Dzień Ojca itp.) i/lub tworzyć rozkłady tygodnia z rysunkowym oznaczeniem zajęć dodatkowych i powtarzających się czynności (np. wizyta u logopedy),

nauczyć dziecko samodzielnego pakowania plecaka dzięki stworzeniu rysunkowej checklisty przyborów szkolnych,

podzielić się obowiązkami z rodziną, np. wybierając/losując obowiązki przez wszystkich członków rodziny,

wspólnie z dzieckiem pooznaczać półki/pudełka z jego zabawkami, aby ułatwić sprzątanie i utrzymanie porządku, gdy zabawki mają swoje stałe miejsce w pokoju,

z dzieckiem zrobić słoik na nudę/kłótnię,

stworzyć wiele gier i zabaw rysunkowych, które pomogą w rozwoju Twojego dziecka.

Chcesz skorzystać z moich gotowych rysunków, ale…

Boisz się, że zamiast zastosować je od razu, to „zginiesz” w gąszczu porad z Internetu typu: „Jak na wiele sposobów możesz wykorzystać rysunki w wychowaniu i edukacji dzieci”?

Aby Ci tego zaoszczędzić, do bazy rysunków w wersji pdf dodaję: „Pigułkę inspiracji. Gotowe pomysły na wykorzystanie rysunków w wychowaniu i edukacji dzieci”. Nie trać czasu na szukanie pomysłów, miej wszystko „pod ręką” i działaj z dzieckiem od razu.

A teraz wyobraź sobie, że może być inaczej:

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko rano czy wieczorem bez ponaglania wykonuje kolejne czynności, a gdy ma wątpliwości, co dalej, biegnie do planu rysunkowego, zamiast Ciebie pytać co chwilę. Zobacz, ile satysfakcji daje mu odhaczanie kolejnych czynności.

Wyobraź sobie, jak Twój przedszkolak samodzielnie wyjmuje swoje ubrania, ubiera się i bez marudzenia szykuje się do przedszkola, zaś wieczorem brudne rzeczy zanosi do prania i wykonuje inne czynności, o które wcześniej nie mogłaś się doprosić.

Wyobraź sobie sobotę, gdy rano przy stole całą rodziną wspólnie wybieracie lub losujecie obowiązki domowe – każdy chętnie wybiera kilka rysunków przedstawiających rzeczy, które wykona tego dnia, a wieczorem okazuje się, że wszyscy wypełnili przypisane czynności bez przypominania.

Wyobraź sobie, że Twój przedszkolak na kalendarzu sam odlicza dni do przyjazdu babci i jaką mu to frajdę sprawia.

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko po przyjściu z przedszkola odkłada kurtkę i buty na miejsce, myje ręce bez Twojego „gderania”.

Wystarczy, że usiądziesz z dzieckiem i już możecie zacząć tworzyć rysunkowe plany, checklisty itd.

Chcesz nadal po omacku spędzać wiele godzin na szukanie ilustracji i pomysłów na ich wykorzystanie w Internecie? Nie szkoda Ci tego czasu, w którym możesz już z dzieckiem korzystać z gotowych rysunków i mieć „pod ręką” inspiracje, w jaki sposób ich używać?

Czy na pewno nadal wolisz po tysiąc razy powtarzać, że teraz czas na kąpiel, a teraz ząbki, czy, że najpierw to trzeba nałożyć majtki, a dopiero potem spodnie, czy, że do plecaka trzeba zapakować to i tamto?

Nadal chcesz po raz dziesiąty odpowiadać: „Babcia przyjedzie za tydzień”, chociaż dziecku taka odpowiedź nic nie mówi?

Narysowałam te rysunki, abyś Ty miała gotową pomoc, a wraz z „Pigułką inspiracji” mogła je wykorzystać od razu po otrzymaniu.

Wiem, jak wiele mam czeka z tworzeniem rysunkowych planów lub kalendarzy na czas, gdy w końcu będą ładniej rysować albo w końcu będą miały więcej czasu i znajdą odpowiednie bezpłatne rysunki (co im zajmie wiele godzin), albo aż dzieci podrosną i zaczną czytać (czyli jeszcze kilka lat i przez ten czas tysiące razy będą się frustrować).

Ty też chcesz tak nadal tkwić w tej niewygodnej dla Ciebie i Twojego dziecka sytuacji? Czy jednak chcesz podjąć decyzję, że to zmieniasz?

Nazywam się Mariola Olkowicz i w rysunkowy sposób przedstawiam wiedzę innych, tworząc od kilku lat notatki wizualne oraz infografiki.

W ostatnich miesiącach swojej pracy skupiłam się na ułatwieniu życia dzieciom i ich rodzicom/opiekunom. Sama jestem mamą dwójki dzieci: Piotrusia (4,5 roku) oraz Tomka (16 m-cy).

Nasza rodzinna przygoda z rysunkami zaczęła się, gdy Piotruś miał ok. 2 lat. Wtedy wspólnie stworzyliśmy jego pierwszy rysunkowy plan wieczoru, który pomógł nam w spokojniejszym pójściu spać i zwolnił mnie z codziennego powtarzania, jakie czynności Piotruś powinien po kolei wykonać wieczorem. Dodatkowo zachęcił syna, aby skupił się na realizacji wieczornego planu, zamiast kombinować, co zrobić, żeby jeszcze nie iść spać ;).

Z czasem rysunki zaczęły się u nas pojawiać też w innych sytuacjach. Znalazły się np. na pudełkach z ubraniami synów, a ich zastosowanie jest dopasowane do wieku dziecka:
– u starszego pomagają mu i zachęcają do samodzielnego ubierania się,
– u
młodszego pomagają nam oraz ciociom i babciom szybciej zorientować się, gdzie są, jakie części jego garderoby i odróżnić body od pajaca 🙂 (ikonki są podpisane).

Półki i pudełka w pokoju chłopców również oznaczyliśmy z pomocą ikonek z zabawkami, dzięki czemu sprzątanie idzie sprawniej, bo zabawki mają swoje ustalone miejsca.

Obecnie Piotruś korzysta z rozkładu tygodnia, dzięki któremu wie, jaki jest dzień tygodnia i co danego dnia musi zabrać do przedszkola, np. w piątki zeszyt do logopedy. Z wielką chęcią przyjął także pomysł zawieszenia u niego w pokoju liniowego kalendarza miesięcznego, na którym rysunkami zaznacza powrót taty z delegacji czy przyjazd babci. Dzięki temu już nie musi mnie pytać „Kiedy…”, bo sam WIDZI i liczy dni dzielące go od ważnych dla niego wydarzeń.

Opinia Joanny Baranowskiej, edukatorki Pozytywnej Dyscypliny na temat mojej bazy rysunków

Polecam bazę rysunków wszystkim, którzy chcą planować razem z dzieckiem, ale:
– myślą, że rysowanie zajmie im za dużo czasu
– boją się rysować
– chcą sobie ułatwić planowanie
– chcą zacząć, ale nie wiedzą jak.

Myślę że baza sprawdzi się w przypadku dzieci do 8-go, a nawet 9-go roku życia. W końcu obraz znaczy więcej niż 1000 słów.

Polecam też tym, którzy nigdy nie myśleli o tym, żeby planować razem z dzieckiem. Mogą odkryć zupełnie nowe aspekty relacji i zobaczyć jak ich dzieci potrafią być zdolne i kompetentne.

Tworzenie planów razem z dziećmi samo w sobie jest genialnym w swojej prostocie pomysłem.

I nawet jeśli to miałoby być jedyne narzędzie, które wprowadzicie z całego arsenału Pozytywnej Dyscypliny, to i tak polecam z całego serca. Dzieci podczas wspólnego planowania uczą się ogromnej liczby umiejętności, angażują się we wspólne ustalenia i chętniej je realizują.

Plany mogą dotyczyć obszarów, które się ciągle powtarzają – plan poranka, lub być robione razem z dziećmi ad Hoc, jak plan popołudnia, lub plan soboty.

JOANNA BARANOWSKA

Stworzyła stronę Pozytywna Dyscyplina, zainicjowała wydanie pozycji „Pozytywna Dyscyplina” i Karty 52 Narzędzi Pozytywnej Dyscypliny autorstwa Jane Nelsen, które do tej pory trafiły do 25000 domów.
Jej Wydawnictwo Pozytywna Dyscyplina przetłumaczyło „Pozytywna Dyscyplina dla przedszkolaków” i ” Pozytywna Dyscyplina dla nastolatków”.
Coach i magister psychologii, trener edukatorów Pozytywnej Dyscypliny, jej supermocą jest proste tłumaczenie zawiłych kwestii. Mama Antka (9l) i Zuzi (7 l), którym zawdzięcza to wszystko.
A Pozytywną Dyscypliną zaraża dziś już niemal 150 edukatorek wspierających rodziców w całej Polsce.

www.pozytywnadyscyplina.pl
www.joannabaranowska.pl

CO PLANOWANIE DAJE DZIECIOM?

– poczucie kompetencji i samodzielności
– wpływ na życie rodziny
– uczą je odpowiedzialności
– poczucie bezpieczeństwa i przewidywalności
– możliwość wypowiadania swoich potrzeb i negocjowania ich w spokojnej atmosferze

CO DOROSŁYM DAJE PLANOWANIE?

– poczucie wpływu i kontroli nad planem dnia
– przestrzeń na powiedzenie o swoich potrzebach i wysłuchanie potrzeb dziecka
– współpracę ze strony dzieci
– spokój i więcej cierpliwości
– narzędzie do uczenia dzieci ważnych życiowych kompetencji, przydatnych przez ich całe życie

Pozytywna Dyscyplina (PD) jest klasyczną, znaną od 35 lat metodą, wywodzącą się z psychologii pozytywnej psychologa i edukatora Alfreda Adlera. Jest to metoda niezwykle skuteczna, oparta na wzajemnej miłości i szacunku rodziców lub nauczycieli i dzieci.
Daje odpowiedzi na pytania:

Co mam robić, gdy nie mogę się dogadać z dzieckiem?

Jak mam mówić, żeby dziecko mnie słyszało i słuchało?

Jak stworzyć warunki do współpracy z dzieckiem?

Jak wspierać dziecko bez rozpieszczania?

Jak wyznaczać granice, egzekwować umowy i dzielić się z dzieckiem obowiązkami i odpowiedzialnością?

Jak budować w dziecku zdrowe poczucie własnej wartości?

Jak wzmacniać jego zaufanie do siebie samego?

Co konkretnie robić, aby bycie rodzicem czy też nauczycielem było łatwiejsze?
Pozytywną Dyscyplinę rozpowszechniamy w Polsce razem z gronem edukatorek w całej Polsce. Listę naszych szkoleń znajdziecie na www.pozytywnadyscyplina.
Dzięki Pozytywnej Dyscyplinie w naszym życiu pojawiło się więcej radości, a rodzicielstwo stało się jeszcze większą frajdą. Chcemy dzielić się tym, co dzięki niej zyskałyśmy. Odkąd prowadzimy warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców i nauczycieli, widzimy, jak stają się bardziej wolni, uśmiechnięci i skuteczni w relacjach z partnerami i dziećmi. Codzienne trudności przestają im przeszkadzać, ponieważ wiedzą, jak sobie z nimi radzić. Znika bezradność, a pojawia się więcej miłości. Jesteśmy bardzo wdzięczne Jane Nelsen za stworzenie tej metody, bo dzięki niej możemy wykonywać tak wspaniałą i pożyteczną pracę.
Nasze marzenie o tym, by Pozytywną Dyscyplinę przbliżyć wszystkim rodzicom, nauczycielom i osobom pracującym z dziećmi w Polsce spełnia się krok po kroku. A dowodem na to są tysiące fanów PD na Facebooku, setki uczestników warsztatów stacjonarnych i webinariów oraz wydawane przez nas książki i podręczniki dla nauczycieli (już niedługo pojawią się w naszym sklepie).

Przeczytaj co o mojej bazie rysunków mówią mamy, które ją przetestowały i zdjęcia ich efektów widzisz na tej stronie:

Dziś nie muszę mówić: przygotuj stół na kolację, zamieć itp!

Najprościej będzie, gdy napiszę dlaczego ja sięgnęłam po tę bazę. Jestem rodzicem, który m.in. chce nauczyć swoje dzieci samodzielności (uważam, że to duży element poczucia wolności i sprawczości w naszym życiu), a jednocześnie osobą, która z kalendarzem i planem na dzień żyje większość swojego życia. Stąd pomysł na zrobienie np. planu wieczornego dla dzieci. Dlaczego wieczornego? Bo wieczorem bywały problemy. Tak samo przy obowiązkach dyżurnego: na pomysł dyżurów dzieci wpadły same, jednak respektowanie ustaleń bywało dla nich trudne. Dziś nie muszę mówić: przygotuj stół na kolację, zamieć itp.. Proszę tylko o zerkanie na planszę – to ona „mówi”.

Mam jednak problem: jestem antytalentem jeśli chodzi o rysowanie, a dobrze rysować umie dopiero nasz najstarszy syn. Chciałam, aby plany były pracą wspólną, która da nam szansę, jeszcze omówić szczegóły. Baza rysunków spadła mi z nieba. Wycięliśmy wspólnie, pokolorowaliśmy rysunki, nakleiliśmy na planszę i był przy tym też czas na rozmowy. Nikt nie poczuł się pominięty, a plansza jest =)

Czy się sprawdza? Tak. Wiem jednak, że systemy na obowiązki w domu trzeba zmieniać co jakiś czas. I gdy przyjdzie czas np. na losowanie obowiązków, także sięgnę po bazę rysunków.

Lucyna – mama Piotrka, Wojtka i Dagusi

Jest to doskonała pomoc przy wdrażaniu maluchów w obowiązki!

Rysunki te rekomenduję rodzicom, którzy chcieliby wypracować wspólnie z dziećmi zasady funkcjonowania w domu, ale w natłoku codziennych spraw nie mają czasu lub pomysłu na taki plan. Jest to doskonała pomoc przy wdrażaniu maluchów w obowiązki, jak również opracowaniu stałego rytmu dnia czy tygodnia. W atrakcyjnej formie dzieci uczą się odpowiedzialności, zaangażowania oraz rozwijają kreatywność. Polecamy!

Agata Woźniak – mama Darii (5) i Wojtka (2,5), Dom Bezpieczny

Rysunki sprawdzą się świetnie podczas wspólnych zabaw, angażując dziecko na długi czas!

Za pomocą Bazy rysunków stworzyliśmy obrazkowe checklisty, które usprawniają naszą codzienność.  Dzięki tej zabawie nie muszę przypominać  synkowi np. o myciu rąk, założeniu piżamki. Poza tym korzystanie z rysunków było dla nas ogromną frajdą. Rysunki sprawdzą się świetnie podczas wspólnych zabaw, angażując dziecko na długi czas.

Polecam rodzicom, którzy w kreatywny sposób chcą włączyć dziecko w codzienne obowiązki oraz nauczyć je bycia samodzielnym.

Magdalena Matusiak  – mama 3-letniego Oskara i 12 m. Wiktora, Madala 

Jestem bardzo zadowolona z tego, że na nowo zapanował spokój w naszym domu!

Bazę polecam każdemu kto pragnie uporządkować swoją codzienność poprzez rysunkowe plany np. poranka, wychodzenia z domy, popołudnia, wieczoru. Rysunków zaczęliśmy używać w bardzo trudnym momencie, kiedy dzieci były po poważnej chorobie, łącznie z pobytem w szpitalu, a jednocześnie na dniach miał się urodzić nowy członek rodziny. Cała rutyna i uład tygodnia nam się rozjechały. Dzieci nie ogarniały sytuacji i od razu odczuliśmy to w ich zachowaniu. Ja byłam tym wszystkim zmęczona, końcówka ciąży wiadomo. A tu eureka, są obrazki i można zrobić plany, przy okazji nauczyć się dni tygodnia. Można przyczepić obrazek z lekarzem w kalendarzu, żeby dzieci wiedziały kiedy mają wizytę. Wszystko zaczeło wracać do normy. Następnym etapem było zrobienie plansz z kieszonkami na zadania i prace domowe jakie dzieci wybierają na dany tydzień. Wystarczyła do tego kartka i zwykła koszulka na dokumenty. Dzieci dumne, że pomagają, ja nieco odciążona, co najbardziej doceniłam jak malutki pojawił się na świecie. Jestem bardzo zadowolona z tego, że na nowo zapanował spokój w naszym domu. Każdy wie co i kiedy ma robić, a jak nie wie spogląda na plan i wszystko jest jasne, a to dzięki bazie rysunków. Dziękuję Rysunkowo mi!

Tonia – mama Błażeja 6 lat, Emila 4 lata i Olafa 7 tygodni, edukująca w domu

Dołączona do produktu instrukcja z pomysłami na wykorzystanie bazy jest świetnym źródłem pomysłów!

Bazę polecam każdemu rodzicowi. Rodzic kreatywny na pewno znajdzie mnóstwo zastosowań dla bazy, ale skorzysta też rodzic, który nie ma twórczej duszy, bo dołączona do produktu instrukcja z pomysłami na wykorzystanie bazy jest świetnym źródłem pomysłów. Baza przyda się rodzicom, którzy szukają sposobów na to, by ich dziecko było samodzielne i chętnie współpracowało przy wykonywaniu codziennych czynności. Baza daje szereg możliwości do wykorzystania obrazków według podpowiedzi, ale też do samodzielnej zabawy i wymyślania nowych jej zastosowań

Kasia – mama 4-letniej Oli, rękodzielnik i pasjonatka kreatywnego życia, Esma Scrap

Rysunki wprowadzają moich synów w świat emocji, obowiązków i przyjemności !

Bardzo polecam  rysunki, są fantastycznym sposobem na organizacje rzeczy w pokoju dzieci i nie tylko. 
Rysunki wprowadzają moich synów w świat emocji, obowiązków i przyjemności oraz pomaga ustalić wspólnie plan dnia 🙂 
Polecam rysunki dla wszystkich którzy chcą wprowadzić zmiany na lepsze w Waszym domu!

Angelika H. – mama trójki synów  Wojtka 4,5l. Krzysia 3l i Stasia 10mcy, Doula

Baza jest ogromna, więc spokojnie znaleźliśmy w niej proste zadania odpowiednie do wieku naszych synków.

Bazę rysunków Rysunkowo mi przetestowaliśmy w gronie rodziny dwa plus dwóch chłopców 2 i 4 latka. Stworzyliśmy podział obowiązków w rodzinie. Baza jest ogromna, więc spokojnie znaleźliśmy w niej proste zadania odpowiednie do wieku naszych synków. Rysunki o mniejszym formacie bardzo dobrze sprawdziły się przy oznaczaniu większych wydarzeń w kalendarzu. Aktualnie mamy zrobione plany dnia przed przedszkolem i po przedszkolu ale jeśli się one zmienią, to użyjemy rysunków z bazy. Każdy z synów będzie przyklejał i kolorował swoje rysuneczki. Gdybym miała dostęp do takiej bazy wcześniej to od razu obkleiłabym pudełka i półki z zabawkami, żeby dzieci odkładały wszystko na swoje miejsce, teraz to nadrobiliśmy. Bazę wykorzystam jeszcze do:
– zrobienia słoika na nudę (wersja zimowa i letnia),
– zabaw edukacyjnych typu własnoręcznie robione memory czy domowej gry planszowej,
– układania historii z wylosowanych rysunków,
-oznaczania pudełek i szuflad z ubraniami,
robienia planów „wyjątkowych” np. podczas wyjazdów, chorób, nowych zajęć w ciągu dnia do których dzieci dorastają – w sytuacjach gdy trzeba tłumaczyć co będzie się działo po kolei.
Baza jest w Pdf więc jest niewyczerpana. To dla mnie ogromny plus w stosunku do naklejek które często się kończą zbyt szybko lub zostają niewykorzystane całkowicie. Polecam wszystkim rodzicom.

@katrzynasmo

Takie rysunki pomagają im zapamiętać i ogarnąć swoje codzienne czynności!

Baza rysunków stworzona przez Mariolę jest bardzo fajnym sposobem na wprowadzenie lub urozmaicenie codziennej rutyny i zadań małych dzieci. Ponieważ małe dzieci jeszcze nie potrafią płynnie czytać – takie rysunki pomagają im zapamiętać i ogarnąć swoje codzienne czynności. Moje dzieci są wzrokowcami i uwielbiają wizualizacje. Rysunki Marioli wykorzystaliśmy nie tylko do zrobienia planów, ale również oznaczenia różnych kącików do zabawy (np. muzycznego), które przy okazji stworzyliśmy.
Skorzysta na nich każdy rodzic, który chce pomóc swojemu dziecku w ogarnięciu rzeczywistości w sposób przystępny i ciekawy dla dziecka.

Monika Skuza – mama Mai (6,5 roku) i Filipa (5 lat), specjalistka od wpływu muzyki na rozwój małego dziecka, Music Playground

Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy!

Jestem przekonana, że moje gotowe rysunki w formie pdf pomagają w rozwoju i samodzielności dzieci. Dlatego nie boję się zaoferować Ci gwarancji satysfakcji i zwrotu 100% ceny, jeśli okaże się, że nie jesteś zadowolona z zakupu.

Jeżeli w ciągu 30 dni od chwili otrzymania produktu stwierdzisz, że użycie przez Ciebie i Twoje dziecko moich rysunków wg wskazówek podanych w „Pigułce inspiracji” w żaden sposób nie wpłynęło na rozwój czy samodzielność Twojego dziecka, napisz do mnie, a zwrócę Ci całą wpłaconą sumę.

Sprawdź gotowe do wydruku rysunki, które przygotowałam i dzięki którym świat Twojego dziecka stanie się dla niego jaśniejszy i bardziej przewidywalny. Zaoszczędzi to Twojemu dziecku stresu, a Tobie czasu.

  • rysunki wystarczy wydrukować (bez zmiany rozmiaru, ułożenia itd.)
  • dzięki posegregowaniu rysunków na kategorie, a w nich ułożeniu alfabetycznemu oraz dodaniu indeksu rysunków, szybciej wyszukasz konkretne ikonki, których w danej chwili potrzebujesz (bo jest ich ponad 200)
  • dodatkowo otrzymasz „Pigułkę inspiracji. Gotowe pomysłyna wykorzystanie rysunków w wychowaniu i edukacji dzieci” w pdf

Wersja edytowalna rysunków (png)

Jeśli chcesz także te rysunki wykorzystać do innych celów, np. tworzyć z nich kartki okolicznościowe, prezentacje, grafiki na bloga, fanpage, Instagram, TO KUP PAKIET PDF+PNG.

W formie png otrzymujesz te same rysunki co w wersji pfd, ale te rysunki są bez tła, w formacie 1500×1500 px wraz z filmikami, w których pokazuję, jak je edytować w bezpłatnych programach: GIMP i Canva.

Uwaga: filmiki są gratisem do rysunków w png, nie są kursem graficznym.

Opinie osób testujących filmiki do wersji png

Polecam zakup rysunków z filmikami wszystkim osobom, które pracują na grafikach, prostych rysunkach np. do przedszkola.

Filmiki to dobra wskazówka, jak korzystać z programów GIMP i strony Canva. Edycja rysunków jest łatwa, wręcz przyjemna. Możemy tak naprawdę zrobić z nimi wszystko, co tylko chcemy. Edycja dla osoby, która biegle posługuje się komputerem i programami typu Word, Paint nie będzie trudna. Mnie osobiście nie zajęło to dużo czasu – do godziny. Polecam zakup rysunków z filmikami wszystkim osobom, które pracują na grafikach, prostych rysunkach np. do przedszkola. To fajny sposób na stworzenie prostych pomocy dydaktycznych. Myślę, że mamom, które lubią tworzyć kreatywne zadania dzieciom ten zakup byłby pomocny.

Zdobyte umiejętności: wykorzystam do tworzenia prostych plakatów, kartek okolicznościowych dla siebie i dziecka, ciekawych postów na FB czy Insta.

Ewelina Wawrzyniak – mama Emilki

Baza rysunków jest fajnym punktem wyjścia do tworzenia różnego rodzaju projektów graficznych.

Praca w programach GIMP i Canva jest przyjemna i intuicyjna. Programy są proste w obsłudze, a dają możliwość stworzenia ciekawych kompozycji i projektów. Filmiki są pomocne w obsłudze programów. Baza rysunków jest fajnym punktem wyjścia do tworzenia różnego rodzaju projektów graficznych.

Zdobyte umiejętności zamierzam wykorzystać przy tworzeniu projektów dla córeczki,  plakatów i kartek dla przyjaciół

Malwina Magnuszewska – mama Emilki

Nauczyciele w przedszkolach będą mieli ułatwioną pracę poprzez dużą bazę gotowych rysunków.

Praca na plikach png podoba mi się, bo każdy obrazek może być inny i wyjątkowy. Dodatkowa pomoc w formie filmików ułatwi i umili to zadanie. Edycja rysunków dzięki temu jest łatwa i poradzi sobie z nią każdy. Rysunki polecam dla rodziców, którzy mają małe dzieci: można je wykorzystać w formie zabawy np. memo lub nauki nazw przedmiotów. Również nauczyciele w przedszkolach będą mieli ułatwioną pracę poprzez dużą bazę gotowych rysunków przydatnych nawet jako kolorowanki.

Zdobyte umiejętności: wykorzystam w zabawach z moim dzieckiem tworząc np. kartki okolicznościowe lub gry.

Marta Sekuła mama Marysi, pedagog szkolny

Najcześciej zadawane pytania

W jakiej formie są rysunki?

Rysunki są w formie pdf w kilku rozmiarach (lub także png, jeśli wybierzesz pakiet edytowalny pdf+png).

Forma pdf pozwala Ci na wielokrotne drukowanie ich: tyle, ile potrzebujesz, gdy się zgubi, gdy zapomnisz zabrać z domu. Podpowiedzi na czym drukować rysunki, czym je mocować, znajdziesz w „Pigułce inspiracji”, dołączonej do wersji pdf.

Jakiej wielkości są rysunki?

Rysunki są w 4 rozmiarach (3 rozmiary są z podpisami napisanymi małymi literami) i mają rozmiary: ok. 2,5×2,5 cm,  5×5 cm, 10x10cm oraz najmniejszy bez podpisów: ok. 1×1 cm, dzięki czemu możesz wybrać odpowiedni i wydrukować tylko te, które będą pasowały do miejsc i sytuacji, w jakich wykorzystacie je z dzieckiem.

Dodatkowo rysunki w formacie 5×5 są także bez podpisów oraz z podpisami napisanymi wielkimi literami.

W jakiej formie jest „Pigułka inspiracji, czyli gotowe pomysły na wykorzystanie rysunków w wychowaniu i edukacji dzieci”?

W formie pdf i przypomina ebook: teksty są przeplatane zdjęciami, na których zobaczysz efekty wykorzystania rysunków przeze mnie i mamy, które już je przetestowały roboczą wersję moich rysunków.

W jakim kolorze są rysunki?

Rysunki są czarno-białe, aby Twoje dziecko miało możliwość je samodzielnie pokolorować.

Dla dzieci w jakim wieku są te rysunki?

Moje rysunki sprawdzą się głównie dla dzieci w wieku ok. 2-8 lat.

Jak wygląda sam zakup rysunków?

Gdy na dole strony wybierzesz pakiet to zostaniesz przeniesiona do kasy, gdzie wypełniasz formularz zakupu i dokonujesz płatności. Następnie otrzymasz e-mail potwierdzający zakup.

Kiedy otrzymam rysunki?

Jeśli zamówienie opłacisz wybierając opcję Przlewy24, to natychmiast po zakupie dostaniesz maila z bazą rysnków. Zaś jeśli dokonasz zakupu poprzez przelew tradycyjny, to dostęp do zakupionych materiałów otrzymasz po zaksięgowaniu wpłaty, czyli zazwyczaj w kolejnym dniu roboczym.

Jakie konkretnie rysunki otrzymam?
Otrzymasz ponad 200 rysunków z bazy „Rysunkowy świat dziecka”+ (jeśli kupisz większe pakiety) „Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę” cz. 1 + „Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę” cz. 2 (w zależności od wybranego pakietu na dole strony).
Sprawdź wykaz rysunków w bazie „Rysunkowy świat dziecka”: https://www.mariolaolkowicz.pl/wp-content/uploads/2019/05/Indeks-rysunków.pdf
Sprawdź wykaz rysunków w bazie „Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę” cz. 1: https://drive.google.com/open?id=11-QhYuIawBPV5K61_5yLS9ZUFnlXuv7L
Sprawdź wykaz rysunków w bazie „Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę” cz. 2: https://drive.google.com/open?id=14HjlKDzLlQIQOVh2g-iadHVXNjElgx0Y
Do czego mogę używać rysunki w png (w wersji edytowalnej)?

Możesz używać ich do tworzenia np. plakatów, prezentacji, dyplomów, kartek, grafik na Facebooka, Instagram, na IsntaStories, bloga. Lecz nie możesz używać ich w celach komercyjnych bez mojej zgody. Zezwalam na ich używanie na zajęciach dydaktycznych/logopedycznych itp. stacjonarnych lub online.

Jeśli chcesz użyć ich np. do ebooka, stworzyć własne płatne pomoce, napisz do mnie, abym wypisała Ci stosowną licencję.

Dla kogo nie są te rysunki?

Baza moich gotowych rysunków nie jest dla osób, które kompletnie nie mają czasu, ani ochoty, aby na początku poświęcić więcej czasu na wspólną pracę z dzieckiem. To nie są rysunki, z których dzieci od początku samodzielnie korzystają, choć z czasem tak będzie. W korzystaniu z moich rysunków chodzi o to, aby razem z dzieckiem przygotować „rysunkowe podstawy”, czyli plany, checklisty, kalendarze, dzięki którym dziecko stanie się samodzielnie w sytuacjach życiowych, typu ubieranie się, wykonywanie rutynowych czynności, posługiwanie się kalendarzem, rozkładem tygodniowym.

Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak, wystawiam faktury. Jestem zwolniona z VAT-u i dlatego faktury są bez VAT.
Jeśli chcesz otrzymać fakturę to zaznacz taką opcję w Formularzu zamówienia, a faktura zostanie automatycznie wystawiona.

Jeśli chcesz mieć sprawdzone pomoce w postaci gotowych rysunków to wybierz odpowiedni pakiet:

Zajęcia dodatkowe
Pomoce wizualne dla rodziców.
Pomoce wizualne dla nauczycieli.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie na: kontakt@mariolaolkowicz.pl

Copyright © 2020 Mariola Olkowicz. Polityka prywatności