Promocja pomocy logopedycznych

25% taniej do 23 listopada

Obejrzyj video i posłuchaj o pomocach logopedycznych

Marzysz o tym, aby Twoje zajęcia logopedyczne były ciekawsze dla dzieci i skuteczniejsze, a Twoja praca szybsza i łatwiejsza?

Tracisz za dużo czasu na przygotowywanie się do zajęć logopedycznych?
Chciałabyś mieć uniwersalne pomoce, które będą służyły do mnóstwa ćwiczeń i zabaw logopedycznych?
Szukasz czytelnych i aktualnych rysunków (aby nie zawierały ilustracji rzeczy, które zmieniły swój wygląd już 10 lat temu)?
Materiały logopedyczne do wydrukowania.

Jeśli któraś z tych sytuacji brzmi znajomo, to jesteś w odpowiednim miejscu, ponieważ moje pomoce logopedyczne z pewnością rozwiążą Twoje problemy.

Dla logopedów, takich jak Ty, narysowałam 3 bazy logopedyczne oraz ćwiczenia lewopółkulowe.

Skorzystaj z pomocy logopedycznych, które są:
  • zrozumiałe dla dzieci (współczesne rysunki)
  • nie rozpraszają (bez zbędnych upiększeń)
  • uniwersalne
  • czarno-białe
  • o różnych poziomach trudności
  • sprawdzą się zarówno na zajęciach indywidualnych, jak i grupowych
  • oszczędzają tusz w drukarce, bo mają tylko kontury
  • możesz fragmenty wysyłać w pdf pacjentom na kwarantannie w ramach zajęć online
  • dostęp do nich otrzymujesz na całe życie.
Ćwiczenia logopedyczne do druku.

Baza logopedyczna w pdf – cz. 1

„Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę. Pomoce logopedyczne wspierjące komunikację i mowę dzieci – cz. 1” [s, f, w, części mowy, onomatopeje]

pomoce logopedyczne pdf

Jest to zestaw ponad 150 gotowych rysunków z tematów:

części mowy (czasowniki, przymiotniki, przysłówki, rzeczowniki, zaimki)

wyrazy dwu- i trzysylabowe

wyrażenia dźwiękonaśladowcze

utrwalanie głosek [f], [fi] oraz [w], [wi]

utrwalanie głoski [s]

oraz gry logopedyczne: Labirynt, Tor wyścigowy, Trójkątna dopasowywanka, Ścieżka, Niepasujący rysunek, Puzzlowy duet, Droga bez końca.

Zabawy logopedyczne
CHCESZ SKORZYSTAĆ Z MOICH MATERIAŁÓW LOGOPEDYCZNYCH, ALE…

… myślisz sobie: tak, rysunki logopedyczne mam, jednak muszę jeszcze wymyślić do nich ćwiczenia i zabawy logopedyczne.

Nie, nie musisz. Wraz z rysunkami otrzymujesz dodatek „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem rysunków – cz. 1”, który został napisany przez logopedę Agatę Skaruz.

Materiały bardzo się przydały. Podobało mi się, że rysunki nie są skomplikowane, czarno – białe oraz ich wiele możliwości wykorzystania. Mogę śmiało stwierdzić, że to wyróżnia te pomoce od dostępnych na rynku – możliwość pracy na rysunkach z młodszymi dziećmi. Bardzo przydatne dla mnie były ilustracje z rzeczownikami i czasownikami, super sprawdziły się do budowania prostych zdań.

Polecam te pomoce, dlatego, że każdy logopeda na pewno ma zestaw pomocy, które można wykorzystać do wszystkiego, wystarczy tylko odrobina kreatywności. Poza tym, materiały są dostępne w wersji elektronicznej i można je drukować do woli.
Marta Kowalska-Jankowiak, logopeda

Baza logopedyczna w pdf – cz. 2

„Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę. Pomoce logopedyczne wspierjące komunikację i mowę dzieci – cz. 2” [k, g, l, r]

pomoce logopedyczne

Jest to zestaw ponad 150 gotowych rysunków z tematów:

utrwalanie głosek [k], [ki]

utrwalanie głosek [g], [gi]

utrwalanie głosek [l], [li]

utrwalanie głoski [r]

oraz gry logopedyczne: Labirynt, Tor wyścigowy, Trójkątna dopasowywanka, Ścieżka, Niepasujący rysunek, Puzzlowy duet,  Droga bez końca.

Zabawy logopedyczne

Wraz z rysunkami otrzymujesz dodatek „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem rysunków – cz. 2”, który został napisany przez logopedę Agatę Skaruz.

Duże znaczenie dla mnie ma też to, że podczas tworzenia rysunków Mariola starała się korzystać z każdej możliwej pomocy, by jej praca miała jak największą wartość, pomimo tego, że sama nie jest logopedą. Najpierw kilka osób było zaangażowanych w same projekty. Następnie kilkanaście osób (w tym ja) testowało to, co udało się stworzyć. Później Mariola poprawiła to, co nie było idealne, a teraz baza idzie w świat. Sama Mariola pokazuje swoją postawą, że robi wszystko, aby rysunki były jak najbardziej poprawne i przydatne dla nas, logopedów. Polecam wszystkim bazę rysunków, bo sama korzystam i widzę efekty.

Natalia Miąskowska, logopeda

Baza logopedyczna w pdf z głoskami szumiącymi

„Rysunkowe szaleństwa. Rysunki i gry logopedyczne z głoskami szumiącymi”

pomoce logopedyczne

Jest to zestaw ponad 90 gotowych rysunków z tematów:

utrwalanie głoski [ż/rz]

utrwalanie głoski [cz]

utrwalanie głoski [dż]

utrwalanie głoski [sz]

oraz gry logopedyczne: Skrzynie z monetami, Żabki, Logopedyczna kolorowanka, Bananowe pary, Sprzątanie lasu, Grzybobranie. 

pomoce logopedyczne

Wraz z rysunkami otrzymujesz dodatek „W dżungli przygód logopedycznych. Zbiór zabaw z głoskami szumiącymi”, który został napisany przez logopedkę Małgorzatę Barczuk.

Znajdziesz w nim pomysły na niebanalne zabawy logopedyczne, w których można wykorzystać różne zmysły. Te zabawy będą dla Twoich dzieci prawdziwą frajdą, a jednocześnie skutecznymi ćwiczeniami logopedycznymi.

Materiały polecam wszystkim rodzicom, ponieważ zaangażowały mojego trudnego 6-latka, który jest na wszystko na nie, a w te gry grał chętnie i powtarzał słówka. Gier nie lubi, nie stosuje się do zasad, a w te pograł chętnie i to w trzy pod rząd 🙂 Zadeklarował, że zagra jeszcze – u nas jest to duży sukces :-).

Barbara

Zobacz jak wyglądają niektóre gry logopedyczne w użyciu

(nagrania z InstaStories)

Wersja edytowalna (PNG) rysunków i gier logopedycznych  z fimikami instruktażowymi


pomoce logopedyczne

Jeśli chcesz także tworzyć swoje wersje gier, malować rysunki, tworzyć z nich inne pomoce, plakaty, prezentacje, dyplomy, kartki itp., posty na Facebooka, Instagram, bloga,  TO KUP PAKIET PDF+PNG.

Dzięki dołączonym filmikom w szybki sposób nauczysz się jak robić graficzne sztuczki z rysunkowymi materiałami logopedycznymi. Od tej pory Twoje zajęcia będą prawdziwą rysunkową atrakcją dla dzieci.

pomoce logopedyczne

formie png otrzymujesz te same rysunki co w wersji pfd, ale są to rysunki bez tła, w formacie 1500×1500 px wraz z filmikami, w których pokazuję, jak je edytować w bezpłatnych programach: GIMP i Canva.

 Oprócz rysunków, otrzymujesz także w formie png szablony gier, które zostały użyte, abyś w łatwy i szybki sposób mogła stworzyć swoje wersje zabaw.

Uwaga: filmiki są gratisem do rysunków w png, nie są kursem graficznym.

2 zestawy ćwiczeń lewopółkulowych dla dzieci

Ćwiczenia lewopółkulowe

Ćwiczenia lewopółkulowe:

✅ mają ogromny wpływ na funkcje intelektualne,

✅ stymulują głównie lewą półkulę mózgu, która z kolei: analizuje, przetwarza linearnie, porządkuje sekwencje, wykrywa relacje,

✅ mogą być wykorzystane do wielu innych ćwiczeń ogólnorozwojowych takich jak: analiza i synteza wzrokowa, ćwiczenie operacji myślowych, ćwiczenia pamięci, grafomotoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej.

U mnie znajdziesz 2 zestawy ćwiczeń lewopółkulowych: łącznie 10 ćwiczeń po 12 przykładów o różnych poziomach trudności.

cwiczenia lewopolkulowe pdf

Zestaw 1  „Główka zgaduje, a rączka pracuje. Lewopółkulowe wycinanki-układanki”

W Zestawie 1 wszystkie ćwiczenia należy najpierw wyciąć, a potem ułożyć zgodnie z dołączonymi poleceniami.

W skład Zestawu 1 wchodzi 5 ćwiczeń, a każde z nich zawiera po 12 przykładów o różnych poziomach trudności:

 • Domykanie rysunku
 • Wielkość
 • Barwy
 • Kategoryzacja
 • Sekwencje
cwiczenia lewopolkulowe do druku

Zestaw 2Co oczko dostrzeże, dziecko zaznaczy na papierze. Lewopółkulowe wskazywanki-zakreślanki”

Zestaw 2 polega na wskazywaniu palcem czy zakreślaniu odpowiedniego/ odpowiednich elementów. Ten pakiet zawiera 5 ćwiczeń po 12 przykładów.

W Zestawie 2 znajdują się następujące ćwiczenia:

 • Różnice
 • Znajdź
 • Co nie pasuje w sekwencji?
 • Który rysunek jest inny?
 • Co nie pasuje do tej kategorii?

Pomoc spełnia mój podstawowy wyznacznik – jest uniwersalna. W zależności od tego, w jakim wieku oraz z jakim problemem zmaga się pacjent można dobrać odpowiedni przykład. Ćwiczenia przeprowadzić z dziećmi mogą nie tylko logopedzi, ale również inni terapeuci, a nawet rodzice. Każde zadanie zostało opisane i wyjaśniono, w jaki sposób je zrealizować, więc nie będziecie mieli problemów ze zrozumieniem treści poleceń. Bardzo dużym plusem tej nowej pomocy od Marioli jest to, że dzieci korzystają z ćwiczeń w odpowiedni sposób i rysunki są dla nich zrozumiałe, co jest ważnym wyznacznikiem dla pomocy logopedycznych, które wybieram do używania w mojej pracy. Jak zwykle materiały są czarno-białe, na co również zwracam zawsze uwagę, bo dzięki temu można wydrukować je nawet wtedy, gdy nie ma się kolorowego tuszu. Serdecznie polecam tę pomoc, bo tego typu ćwiczeń lewopółkulowych brakuje na rynku, a od istniejących wyróżnia je uniwersalność, przydatność i jasność przekazu.

Natalia Miąskowska

Wyobraź sobie, że zamiast ciągłego szukania rozwijających zadań dla dzieci, otrzymujesz wygodny pdf, w którym masz duży zbiór ćwiczeń o różnych poziomach trudności.

Każde z ćwiczeń zawiera aż po 12 przykładów, dzięki czemu „pod ręką” masz zbiór łatwiejszych i trudniejszych zadań, które zainteresują każde dziecko.

Zobacz jak wyglądają niektóre ćwiczenia lewopółkulowe w użyciu

(nagrania z InstaStories)

Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Ćwiczenia lewopółkulowe

Jestem przekonana, że moje pomoce logopedyczne pomogą Ci w dobrym przygotowaniu się do terapii logopedycznych. Dlatego nie boję się zaoferować Ci gwarancji satysfakcji i zwrotu 100% ceny, jeśli okaże się, że nie jesteś zadowolona z zakupu.

Jeżeli w ciągu 30 dni od chwili otrzymania produktu stwierdzisz, że użycie przez Ciebie tych pomocy logopedycznych w żaden sposób nie wpłynęło na efekty logopedyczne Twoich pacjentów, napisz do mnie, a zwrócę Ci całą wpłaconą sumę.

Zobacz wszystkie produkty w sklepie

PAKIETY

Do końca promocji pozostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie na: kontakt@rysunkowomi.pl

Copyright © 2021 Mariola Olkowicz. Polityka prywatności