Jesteś mamą, która pracuje z domu?

Chcesz odzyskać spokój i równowagę bez zaniedbywania siebie i rodziny?

Zastanawiasz się, jak można połączyć pracę z domu z wychowaniem dzieci?

Pracujesz z domu, mając dzieci, ale czujesz, że nie poświęcasz 100% ani na bycie mamą, ani na pracę?

Chcesz pracować z domu, lecz obawiasz się, że to negatywnie wpłynie na Twoje relacje z mężem i dziećmi?

Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to mój Program „Pracuj efektywnie z domu będąc mamą. Odzyskaj spokój i równowagę bez zaniedbywania siebie i rodziny”  jest dla Ciebie.

Dołączyć do Programu dla mam możesz tylko do środy 27 października do godz. 22:00

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Prowadzisz własną firmy/bloga i wiesz, że nie trzeba pracować po 8 godzin dziennie, a można w krótszym czasie zrobić więcej.
Zdałaś sobie sprawę, że tak może być, ale jednak jakoś Ci to nie wychodzi i masz wrażenie, że coś jest nie tak.

Niby wszystko robisz, jak powinnaś, ale:
 • jednak nadal jesteś w tym momencie, że miesza Ci się praca i dom
 • pracujesz godzinowo długo, a efekty są mierne.
 • nie wiesz, jak z tego wyjść i przejść na tę stronę, żeby pracować mniej, a efektywniej i mieć czas dla siebie i innych.

Wyobraź sobie, że…

…pracujesz z domu. Nie po 8 godzin dziennie, ale o wiele mniej i jest to praca efektywna, dzięki której robisz więcej niż kiedyś podczas pełnego etatu.

Jesteś zadowolona ze swojej pracy i jej rezultatów, a przy tym nie zaniedbujesz dzieci ani męża. Masz dla nich czas.

Bez trudu znajdujesz też chwilę dla siebie, na przeczytanie książki czy spotkanie z koleżanką. Jesteś zadowolona i pełna energii. Czujesz się po prostu szczęśliwa.

Wierzę, że każda z nas może pracować w taki sposób, jaki sobie wymarzyła. I właśnie dla takich mam, jak Ty stworzyłam

3-miesięczny program grupowy „Pracuj efektywnie z domu będąc mamą. Odzyskaj spokój i równowagę bez zaniedbywania siebie i rodziny”.

Program przyniesie Ci wiele korzyści:

odzyskasz spokój i równowagę

poukładasz sobie życie rodzinne i zawodowe

zadbasz o siebie oraz o współpracę z dziećmi i z mężem

pozbędziesz się frustracji związanej z tym, że chcesz pracować, ale nie masz jak

zyskasz zadowolenie z życia

unikniesz ciągłego stresu

odczujesz satysfakcję z połączenia macierzyństwa z pracą

będziesz pracować szybciej i efektywniej dbając przy tym o siebie i rodzinę

Program to proces, w którym przeprowadzę Cię przez 3 moduły w ciągu 3 miesięcy (listopad – styczeń):

1. ODPOCZYNEK

Zatroszczysz się o siebie, o swój odpoczynek i poziom skupienia.

2. DOM

Zadbasz także o dom, dzieci i męża oraz o współpracę z nimi.

3. PRACA

Poznasz sposoby, które poprawią Twoja efektywność i przyśpieszą Ci pracę.

 

Po przejściu tego Programu, w końcu uda Ci się pracować z energią i pozytywnym nastawieniem, w lepszym skupieniu i efektywniej niż kiedyś, jednocześnie dbając o swoją rodzinę i dom.

W ramach 3-miesięcznego Programu otrzymasz:

3 warsztaty prowadzone przeze mnie na żywo (dostęp na zawsze) z modułów: Odpoczynek, Dom oraz Praca

dostęp do grupy przez 3 miesiące (listopad-styczeń), a w niej wsparcie moje i innych uczestniczek

do wykonania 9 zadań praktycznych, za zrealizowanie których otrzymasz nagrodę

Poza tym będę motywować Cię do wykorzystywania tej wiedzy w praktyce, dlatego otrzymasz zadania do wykonania. Wszystkie ćwiczenia będą bardzo praktyczne, żebyś mogła od razu wdrożyć konkretny krok w Twoim życiu. 
Będę Cię mobilizować do tego, abyś zdobytą teorię na bieżąco praktykowała i mogła z dnia na dzień pracować coraz efektywniej, dbając jednocześnie o swoją rodzinę, dom i siebie.

Gdy skorzystasz z Programu to zaczniesz:

pracować efektywniej

bardziej dbać o relację z dziećmi i mężem

lepiej współpracować z dziećmi i mężem

realizować zadania zawodowe w krótszym czasie

bardziej dbać o siebie psychicznie i fizycznie

odzyskasz spokój i równowagę

Program zawiera 3 moduły: Odpoczynek, Dom i Praca

 Na każdy z nich poświęcimy miesiąc, czyli będziemy pracować wspólnie przez 3 miesiące. W każdym miesiącu odbędzie się jedno spotkanie ze mną na żywo w formie warsztatu. Później w grupie i w newsletterze będę przypominać Ci o Twoich praktycznych zadaniach do wykonania.

Dlaczego Program zawiera trzy moduły?

Być może pojawiły się teraz w Twojej głowie pytania: „A czemu nie tylko moduł Praca? Przecież po to tu przyszłam – zdradź mi triki na to, żeby moja praca była efektywniejsza!” „Dobrze, ewentualnie jeszcze chcę te sposoby z obszaru Dom, bo wiem, że chodzi tam o dzieci, męża, obowiązki domowe i jak to wszystko pogodzić. Po co mi moduł Odpoczynek?”

Pomyśl o wyjeździe nad morze z dziećmi i pokonywanie długiej trasy.

Paliwo porównaj do odpoczynku. Załóżmy, że dowiedziałabyś się, że po drodze na wakacje jest skrót, którym możesz dojechać szybciej nad morze. Co zyskasz, znając ten magiczny trik, jeżeli zabraknie Ci paliwa? I tak nie dojedziesz na miejsce. Albo co z tego, że znałabyś ten skrót, ale dzieci by ciągle marudziły i czegoś chciały, stale prosiłyby o postój – to i tak byś nie była zadowolona z tej podróży. Czułabyś się zmęczona i zaczynałabyś wątpić, czy w ogóle kiedyś dojedziecie na miejsce.

Dlatego przede wszystkim na początku należy zatankować, żeby mieć wystarczająco dużo paliwa w samochodzie. Trzeba też przed wyjazdem zadbać o współpracę z dziećmi i mężem, aby podróż mijała w fajnej atmosferze, bez ciągłych postojów i marudzenia.

I dopiero potem można wsiąść, z kompletnie spakowanymi bagażami, do samochodu i ruszyć w drogę z dobrym nastrojem.

Podobnie przebiega proces w Programie: najpierw zadbaj o obszar Odpoczynek, a następnie o Dom, czyli o współpracę z mężem i z dziećmi. A dopiero potem dowiedz się, w jaki sposób możesz przyspieszyć Twoją pracę i zwiększyć efektywność.

Program jest, jak kurs prawa jazdy

Być może masz prawo jazdy i żeby je uzyskać, chodziłaś na kurs, gdzie była teoria i praktyka. I chyba nikt nie myślał sobie – dobrze, zapiszę się tylko na część teoretyczną, żeby było taniej, a z praktyczną poradzą sobie sama. Przecież, jeśli będę wiedzieć w teorii, jak prowadzić samochód, to na egzaminie po prostu do niego wsiądę i pojadę. Nie było tak, prawda?

Jednak w każdej szkole jazdy są godziny do wyjeżdżenia, które są potrzebne. Ponieważ nikt od razu po teorii nie idzie na egzamin, tylko wcześniej ćwiczy jazdę przez wiele godzin z instruktorem. Jego zadaniem było podpowiedzieć Ci, co masz zrobić, a czasami już po danej sytuacji skomentować, jak trzeba było pojechać. Pewnie pamiętasz, że często instruktor się nie odzywał, tylko po prostu był, dzięki czemu Ty, siedząc za kierownicą i dopiero się ucząc, byłaś pewniejsza siebie i mniej się bałaś.

Myślę, że nie wsiadłabyś tak po prostu do samochodu sama, po samej teorii.

Tak samo jest w moim Programie. Przez 3 miesiące będziesz pracować w grupie, gdzie będę ja – takie wsparcie instruktora.

Dlatego wymyśliłam, że będzie to praktyczny Program dla mam, żebyś już podczas realizowania Programu była na tych „jazdach”, czyli praktycznie korzystała z porad. A ja, jako instruktor będę siedziała obok i podpowiadała Ci, co możesz zrobić, jednocześnie Ty będziesz mogła zadawać mi pytania. Albo po prostu będę obecna, żebyś czuła się pewniejsza i zmotywowana do tego, by uzyskaną wiedzę wdrożyć w życie.

 Czemu PROGRAM jest „praktyczny”?

Po pierwsze dlatego, że teorii będzie w nim niewiele. Jeżeli byłaś na moich wyzwaniach albo słuchałaś wakacyjnego mp3 dla mam, to zapewne wiesz, o co chodzi. Podawałam tam bardzo dużo prawdziwych sytuacji z życia mojej rodziny i podobnie będzie tutaj. Będę przytaczać Ci praktyczne przykłady, bo według mnie to jest najważniejsze. Sama posiadam już sporo wiedzy, ale tak naprawdę dopiero praktyczny przykład przemawia do mnie, jak ją zastosować w życiu. Dlatego tę metodę wykorzystuję również w moim Programie. Na warsztatach na żywo będę podawała mnóstwo przykładów z mojego życia. Opowiem Ci, jak pracowałam kiedyś, mając dzieci, co robiłam źle i czego się dzięki temu nauczyłam, które metody okazały się skuteczne oraz jak działam teraz i co mi pomaga.

Po drugie: Program ma formułę praktyczną dlatego, że chcę cię trochę zmusić do tego, żebyś od razu zaczęła działać. Nie chciałabym, abyś tylko wykupiła teorię w szkole prawa jazdy, ale żebyś odbywała również jazdy z instruktorem, czyli realizowała zadania. I nie chodzi o to, że zapiszesz sobie na kartce, co masz zrobić. Chcę Cię zmotywować, żebyś od razu przeszła do praktycznego wykorzystania wskazówek. Dlatego będę dawać Ci zadania, które powinnaś wykonać w realnym życiu i dać nam znać na grupie, że to zrobiłaś. Praktyczna forma ćwiczeń, wsparcie z mojej strony i motywacja grupy pozwoli Ci od razu wdrażać zdobytą wiedzę w swojej pracy. Dzięki temu po ukończeniu Programu będziesz miała praktyczne umiejętności i naturalnie będziesz to dalej robić.

Po co Ci grupa?

Przypomnij sobie, czy nie było czasami tak, że podczas kursu prawa jazdy, mimo, że byłaś zapisana na jazdę, to nie chciało Ci się na nią iść? Mnie się tak zdarzało. Były wakacje, miałam jazdy na 8 rano i nie zawsze chciało mi się wstawać o tej porze. Jednak wiedziałam, że przecież instruktor na mnie czeka, jestem zapisana, więc wstanę, idę i jadę.

Podobnie działa praca w grupie. Jeżeli miałabyś sama przechodzić przez Program, to zapewne skończyłoby się tylko na oglądaniu warsztatów na żywo, bez wykonywania części praktycznej. Bo bez odpowiedniej motywacji codziennie byś sobie myślała – „Dzisiaj mi się nie chce, nie ma dobrej pogody na jazdę, może jutro, a może pojutrze”. A jeżeli wiesz, że ja w grupie na Ciebie czekam, że możesz mnie o coś zapytać, że mogę coś Ci podpowiedzieć, to jesteś bardziej zmotywowana, żeby wstać i iść na te jazdy.

Nazywam się Mariola Olkowicz i ułatwiam współpracę z dziećmi w domu, w szkole i na zajęciach logopedycznych rysując pomoce wizualne.

Jestem autorką bazy ikonek dla rodziców „Rysunkowy świat dziecka, czyli pomoce wizualne wspierające rozwój i samodzielność dzieci”, kilku szkoleń dla rodziców oraz pomocy logopedycznych.

Prywatnie jestem mamą 3 synów: 7 lat, 3,5 roku i 6 miesięcy.
Od kilku lat pracuję z domu nie mając niani, ani dziadków na miejscu do pomocy.

To nie było tak, że ja do tej pory cały czas pracowałam na etacie w siedzibie firmy i dopiero mając trójkę dzieci, nagle go rzuciłam i przeszłam na swoją działalność i pracę z domu. Jeszcze zanim zostałam mamą robiłam jakieś dodatkowe projekty w domu, więc już trochę poznałam, co to znaczy samodyscyplina. Mogłam sprawdzić, jak się pracuje poza biurem, nie mając szefa nad głową. Później trochę pracowałam na etacie, a jak urodziłam pierwszego syna, to prowadziłam z domu Klub Mam. W tym czasie uczyłam się, jak wszystko zaplanować i zorganizować, żeby dobrze wykonać swoje zawodowe obowiązki mając jednocześnie małe dziecko w domu. Potem jeszcze przez jakiś czas pracowałam dla kogoś, ale przeważnie wyglądało to tak, jakbym prowadziła już własną firmę (ważne były tylko rezultaty, a nie to jak pracuję, kiedy i ile czasu mi to zajmuje). Później założyłam swoją działalność, by rozwijać markę Rysunkowo mi.

Pracy z domu, mając małe dzieci uczyłam się krok po kroku – najpierw z jednym, potem z dwójką i teraz przy trzech synach.

Mariola stworzyła pomoce logopedyczne do druku oraz w wersji edytowalnej.

Mój Program jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, ponieważ:

 1. Mam doświadczenie w pracy z domu mając 3 dzieci: niemowlak, przedszkolak i uczeń.
 2. Stawiam na praktykę – zadania będą praktyczne, bo chodzi o to, żeby od razu wdrażać wskazówki w życie.
 3. Jestem Aktywatorem – zarażam pozytywną energią i motywuję do działania.
 4. Pracuję online i wskazówki do tego rodzaju pracy otrzymasz.
 5. We współpracy z dziećmi wykorzystuję techniki Pozytywnej Dyscypliny (pomaga zrozumieć dzieci, wspierać ich naturalny potencjał, wychowywać je na mądre i odpowiedzialne osoby, skutecznie radzić sobie z codziennymi trudnościami). 
 6. Sama przeszłam tę drogę od frustracji, że nie mogę pracować, mając dzieci do stanu obecnego, że to one motywują mnie do efektywniejszego działania, bo szkoda czasu na długą i mało produktywną pracę.
 7. Podaję praktyczne przykłady z mojego życia, abyś mogła najłatwiej zrozumieć i zastosować proponowane metody tak samo lub podobnie albo się nimi zainspirować i wypracować swój własny sposób.

Przeczytaj opinie mam, które skorzystały z moich produktów (szkoleń dla rodziców oraz mp3 dla mam):

Mariolę poznałam na Instagramie i od razu bardzo spodobało mi się to, że pokazuje, w jaki sposób pracuje z domu mając trójkę małych dzieci. Bardzo mnie urzekło, że tak szczerze opowiada o swoich doświadczeniach, dzieli się swoimi sprawdzonymi sposobami, a przy tym nie pokazuje tego jako jedyne słuszne rozwiązania.

Bardzo polecam współpracę z Mariolą wszystkim mamom, dla których ważny jest zarówno wartościowy czas z dziećmi jak i własny rozwój i czas na odpoczynek. A w szczególności tym, które pracują z domu (np. prowadząc własny biznes online) i zależy im, by robić to ze spokojem i poczuciem, że mają czas zarówno na pracę, jak i dla rodziny, a także… na odpoczynek i dla samej siebie!

Mary Czekaj, mama dwuipółlatki oraz właścicielka bloga i sklepu z ebookami “Roślinnie jest pysznie”

Mariola jest praktykiem od organizacji pracy z domu przy dzieciach. Posiada niesamowitą wiedzę z różnych dziedzin: organizacji pracy, Pozytywnej Dyscypliny, produktywności, i łączy ją tak, aby niesamowicie wspierać mamy pracujące z domu. Produkty Marioli pomogły mi w wieku dziedzinach życia: uporządkować dziecięce i swoje ubrania, zabawki, stworzyć plan dnia…

Dzięki niej wiem, jak żyć z dziećmi bez wiecznego chaosu, nie marnować czasu na wieczne sprzątanie. Ale przede wszystkim czuje też, że wspieram samodzielność swoich dzieci, zamiast im coś nakazywać – rozwijam je.

Pracowałam z domu z dziećmi przez blisko 3 lata (na zmianę z mężem) i dzięki wskazówkom Marioli moje dzieci od początku rozumiały, że praca z domu to praca jak każda inna i wiedziały, kiedy mają mamę dla siebie, a kiedy trzeba poczekać.

Polecam produkty Marioli wszystkim mamom pracującym z domu, dla których ważne jest wychowanie samodzielnych dzieci i jednocześnie ich własna samorealizacja i wygospodarowanie czasu przy tym wszystkim po prostu dla siebie.

Justyna Stańska

Na Mariolę trafiłam szukając obrazków pomocnych w tworzeniu planu dnia (zainspirowana Pozytywną Dyscypliną).

Wzięłam udział w wyzwaniach dla rodziców na chwilę przed narodzeniem dziecka. Potrzebowałam przede wszystkim motywacji do zrobienia porządków w zabawkach i ubraniach.
Konkretny plan działań i termin pomógł mi małymi krokami uczynić zmiany w domu. Efekty? Córki zaczęły się same ubierać bez tworzenia stosu ubrań na podłodze. Łatwiej im coś sobie wybrać.
Chętniej się bawią wybranymi zabawkami, które się zmieniają i w końcu na półce jest porządek,  a nie stos nie używanych zabawek 🙂

Polecam każdemu, kto chciałby coś zmienić, a nie wie jak się za to zabrać!

Ola, mama 3 dzieci

Mariola jest wulkanem energii i wiedzy oraz inspirujących pomysłów. Zaraża swoją energią i spontanicznością. Dobrze się jej słucha i czyta jej maile. Jest bardzo konkretna i dokładna.
Sprzedała mi swoje patenty na zarządzanie czasem, współpracę z dziećmi i porządki w domu, a nawet sposób na relaks…

Wszystko było inspirujące. Najbardziej ucieszyła mnie nagroda-spotkanie z Nią i możliwość pogadania w cztery oczy.

Bardzo polecam jej bazy rysunkowe, skorzystałam z nich jako logopeda i jako mama.

Natalia, mama Stasia i Basi

Dzięki produktom Marioli uporządkowałam zabawki i ubrania dzieci, stworzyłam poranną i wieczorną rutynę, która wspiera nas w kryzysowych sytuacjach, dzieci chętniej po sobie sprzątają i wiedzą gdzie odkładać swoje zabawki po zabawie.

Najbardziej jednak cenię sobie wskazówki Marioli dotyczące pracy z domu, organizacji codziennych zadań oraz odpoczynku. Uświadomiłam sobie, że nie warto czekać na moment, w którym będę mogła poświęcić na pracę 8 godzin. Mariola jest świetnym przykładem na to, że można prowadzić swój biznes z sukcesem, będąc jednocześnie mamą małych dzieci, a co najważniejsze nie zapominając w tym wszystkim o sobie!

Polecam każdej mamie, która czuję, że już nie ogarnia swojej codzienności z dzieckiem, jest zmęczona, a ilość zadań ją przytłacza.

Uważam, że Mariola posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w kwestii pracy z domu z dziećmi i nie spotkałam drugiej takiej mamy, która potrafiłaby tak świetnie zorganizować sobie codzienność.

Myślę, że każda mama, która pracuje lub chce zacząć pracować z domu, zyska z całą pewnością, korzystając z produktów przygotowanych przez Mariolę.

Magdalena Matusiak, mama 2 dzieci

PAKIET ROZSZERZONY: Program dla mam + 5 szkoleń dla rodziców + baza ikonek

Jeśli chciałabyś także zadbać o porządek w domu bez ciągłego sprzątania, o podział obowiązków domowych i lepszą współpracę z dziećmi, to polecam PAKIET ROZSZERZONY z moimi 5 szkoleniami dla rodziców i bazą ponad 200 ikonek „Rysunkowy świat dziecka, czyli pomoce wizualne wspierające rozwój i samodzielność dzieci”.

Pakiet rozszerzony przyda się szczególnie mamom dzieci w wieku 2-8 lat.

Po skorzystaniu z PAKIETU ROZSZERZONEGO dodatkowo będziesz:

 • miec porządek w ubraniach, zabawkach (raz na zawsze),
 • spokojna oraz Twoje dziecko będzie spokojniejsze,
 • dzielić obowiązki z innymi domownikami,
 • mieć bardziej samodzielne dzieci,
 • mieć bardziej uporządkowany dom,
 • lepsze relacje w rodzinie, z dziećmi,
 • nauczysz dzieci obowiązkowości, planowania, korzystania z kalendarzy,
 • mniej kupować (zaoszczędzisz), mniej chomikować,
 • wstawać z radością, spokojem,
 • mieć więcej chęci do życia, więcej czasu dla siebie,
 • będziesz spokojniejsza, szczęśliwsza,
 • czuć, że panujesz nad swoim domem, życiem, czasem,
 • kłaść się spać z poczuciem sensownego dnia, dobrze spędzonego.

W skład pakietu rozszerzonego wchodzi:

 • Program „Pracuj efektywnie z domu będąc mamą. Odzyskaj spokój i równowagę bez zaniedbywania siebie i rodziny”
 • 5 szkoleń dla rodziców:
  – „Tworzenie planów”
  – „Jak zaangażować dzieci w obowiązki domowe?”
  – „Porządek w szafie dziecka”
  – „Porządek w zabawkach
  – „Tworzenie kalendarzy”
 • baza ikonek dla rodziców „Rysunkowy świat dziecka, czyli pomoce wizualne wspierające rozwój i samodzielność dzieci”.

 

WYZWANIE „TWORZENIE PLANÓW Z DZIEĆMI 2-9 LAT”

Tworzenie planów z dziećmi

Marzy Ci się, żeby Twoje dziecko było bardziej samodzielne i chętniej współpracowało przy codziennych zadaniach?

Dzięki wyzwaniu:

✅ Twoje dziecko będzie chętniej i bez przypominania wypełniało swoje zadania,

✅ Twoje dziecko będzie czuło się spokojniejsze wiedząc i WIDZĄC kiedy co się będzie działo,

✅ będziesz wspierać samodzielność swojego dziecka,

✅ nauczysz się, jak wygospodarować czas na przyjemności.

Na 2 video pokazuję jak tworzyć z dziećmi PLANY i CHECKLISTY rysunkowe za pomocą gotowych ikonek.

 

Jestem w szoku 🦸 cotygodniowe awantury o sprzątanie (myślałam że jeszcze jedna sobota i wyląduję u specjalisty 🙈😉), a tu dzisiaj wszystko wg planu żadnego buntu, awantury i kłótni. Chłopaki zaangażowani (zwłaszcza młodszy dawał z siebie wszystko). Jestem zachwycona! Jest przed 13, a ja oglądam ulubiony serial i piję kawę – normalnie o tej porze byłam zziajaną, wściekłą istotą w połowie zaplanowanej pracy. Dzisiaj jest cudownie 🥰😎 mam tylko nadzieję że nie przejdzie im ten entuzjazm. Popołudniu bierzemy się za robienie planu popołudniowego. Dziękuję! Z nieba mi spadłaś kobieto 😘😘💪🥳

Gosia

WYZWANIE „JAK ZAANGAŻOWAĆ DZIECI W OBOWIĄZKI DOMOWE”

Jak zachęcić dzieci do obowiązków. 

Chciałabyś, aby Twoje dziecko chętnie pomagało sprzątać i wykonywało inne domowe czynności bez przymusu?

 

Chciałabyś zacząć angażować swoje dziecko w obowiązki domowe, ale nie wiesz kiedy zacząć i jak się do tego zabrać?

Chcesz dowiedzieć się, kiedy ja sprzątam i gotuję, a kiedy pracuję mając małe dzieci?

„To ja podrzucę jeszcze raz to co zabieram ze sobą z dzisiejszego wyzwania. Z młodszym zacznę bawić się 15 minut, ale na sto procent, a później będę razem z nim sprzątać i gotować. Pomysł z parowaniem skarpetek rewelacyjny. Sprawdzę na moich chłopcach, a to, żeby pokazywać dzieciom co mogą, zamiast tego czego nie mogą jest dla mnie mega odkrywcze. Wszystkie rady proste, ale takie nieoczywiste. Dzięki Mariola za tak wiele inspiracji.😊”

Magdalena Matusiak

emcreative.pl

MINIKURS „PORZĄDKI W SZAFIE DZIECKA”

Jak nauczyć dzieci utrzymać porządek w szafie.

Marzysz o tym, aby Twoje dziecko samodzielnie się ubierało (lub na początek chociaż samo wyjmowało swoje ubrania) i jednocześnie, aby panował porządek w jego szafie?

Poznaj minikurs „Porządki w szafie dziecka”

Ten minikurs jest dla Ciebie, jeśli:
» Twoje dziecko dopiero uczy się samodzielnego ubierania i chcesz tak przygotować jego garderobę oraz dziecko, aby mu to ułatwić
» Twoje dziecko już samodzielnie się ubiera, ale porządek w jego szafie zostawia wiele do życzenia
» jesteś jeszcze w ciąży i chcesz od początku mieć porządek w garderobie potomka.

„Ja od tego czasu tylko tak składam, a najlepszy patent jaki sprzedałaś to ten z tymi pudełkami do torby. Kiedyś właściwie co tydzień mogłabym robić porządki w szufladach, teraz od momentu wyzwania zrobiłam RAZ i to bardziej przegląd sezonowy był.”

Joanna Sasin zpozytywnieojedzeniu.pl

„Na początku podchodziłam sceptycznie do tego wyzwania, bardziej jako ciekawostka, ale… Dziś pierwszy dzień korzystania z „nowej” szafki. Córka po raz pierwszy aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach do ubierania się: wiedziała, gdzie ma jakie ubranka, mogła sama dokonać ich wyboru i odkładała pudełka na miejsce. Gdy chciała malować farbkami przyszła do mnie z pudełkiem, gdzie są ubranka przeznaczone na ten cel 😃 Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym wyzwaniu i że zmieniło ono tak moją pierworodną 😉

Izabela Balińska-Lech

WYZWANIE „PORZĄDKI W ZABAWKACH”

Jak uporządkować zabawki.

Pokój Twojego dziecka tonie w zabawkach?

Kup dostęp do materiałów video z wyzwania o porządkach w zabawkach, aby:

 zaoszczędzić czas na ciągłym sprzątaniu zabawek,

✅ tak ułożyć zabawki, aby dziecko chętniej się nimi bawiło,

✅ zapanował ład i porządek w pokoju, który nie będzie zaburzał koncentracji Twojego dziecka.

 

„Dziękuję za uświadomienie mi tak wielu rzeczy podczas tego wyzwania. Do tej pory nie chowałam zabawek – wszystko było wystawione i dochodziły nowe. Drugi dzień wyzwania to po prostu petarda – jak odetkanie jakiegoś korka w głowie. To nie było tylko o porządkach, ale bardziej o życiu. Twoje przykłady pokazały mi, jak pięknie może działać Pozytywna Dyscyplina. I że nie potrzebujemy mieć wszystkiego.

Sylwia Bielawiec

WYZWANIE „TWORZENIE KALENDARZY Z DZIEĆMI

kalendarze dla dzieci do wydrukowania 

Chciałabyś, aby Twoje dziecko zaczęło rozumieć kalendarz i upływający czas?

Chciałabyś wprowadzić je w plany rodziny, ale nie wiesz kiedy zacząć i jak się do tego zabrać?

Zrealizuj materiały z wyzwania o tworzeniu kalendarzy z dziećmi, aby:

✅ Twoje dziecko nie musiało Cię 10 razy pytać kiedy coś zrobicie, kiedy będą jego urodziny itp.;

 wspierać samodzielność swojego dziecka;

✅ Twoje dziecko czuło się spokojniejsze wiedząc i WIDZĄC kiedy odbędą wydarzenia, które są dla niego ważne.

Na wyzwaniu pokazałam jak tworzyć rozkłady tygodnia i kalendarze z dziećmi (nawet już z przedszkolakami).

 

„Dziś np. miał do wykonania pracę plastyczną z przedszkola, jutro będzie podlewać kwiatki i parować skarpetki. Czasami zdąży nam się zrobić kino w domu (bajka, popcorn) więc jak tylko zobaczył ikonkę to chciał od razu 😀 udało się to zaplanować na piątek 😉 w sobotę tort -imieniny taty a ta księżniczka i E oznacza powrót jego babci Eli z daleka ♥️ w niedzielę będziemy razem gotować.

Patent z klamerką- zaznaczam mu do góry dzień tygodnia (jutro czwartek) a on rano przesuwa sobie klamerkę tam gdzie moja zaznaczona naklejka. Oczywiście swoje zaplanowane na dziś rzeczy skreślał mazakiem. Ja jestem zachwycona. Z niecierpliwością czekał aż skończy się pranie, żeby móc pomoc w rozładowaniu pralki i podawaniu ubrań do powieszenia.”

Magdalena

BAZA IKONEK DLA RODZICÓW/NAUCZYCIELI DZIECI W WIEKU 2-8 LAT W PDF „RYSUNKOWY ŚWIAT DZIECKA, CZYLI POMOCE WIZUALNE WSPIERAJĄCE ROZWÓJ I SAMODZIELNOŚĆ DZIECI”

Pomoce wizualne dla rodziców

Jeśli któreś z tych zdań brzmi znajomo, to znaczy, że ta baza rysunków jest dla Ciebie:

» Marzysz o tym, aby Twoje dziecko bez Twojego „gderania” rano spokojnie się ubrało i wyszykowało do żłobka/przedszkola na czas lub wieczorem ze spokojem wykonało wszystkie czynności i poszło spać?

» Chciałabyś, aby Twoje dziecko samo pilnowało, co zabrać do szkoły danego dnia albo kiedy ma wycieczkę, a kiedy wyjście do sali zabaw?

» Chciałabyś zacząć planować ze swoim dzieckiem na rozkładzie tygodnia, miesiąca czy na kalendarzu ściennym, ale Twoje dziecko… jeszcze nie czyta lub bardzo słabo?

» Chciałabyś wiele rzeczy dziecku wyjaśnić, ale brakuje Ci słów, którymi dobrze opisałabyś to małemu dziecku?

Chcesz skorzystać z moich gotowych rysunków, ale…

Boisz się, że zamiast zastosować je od razu, to „zginiesz” w gąszczu porad z Internetu typu: „Jak na wiele sposobów możesz wykorzystać rysunki w wychowaniu i edukacji dzieci”?

Aby Ci tego zaoszczędzić, do bazy rysunków w wersji pdf dodaję: „Pigułkę inspiracji. Gotowe pomysły na wykorzystanie rysunków w wychowaniu i edukacji dzieci”. Nie trać czasu na szukanie pomysłów, miej wszystko „pod ręką” i działaj z dzieckiem od razu.

W bazie znajdują się ikonki przydatne do:

» planów poranka, wieczoru, okazjonalnych, na czas choroby
» oznaczenia pudełek/szuflad dzieci z ubraniami/zabawkami
» rozkładów tygodnia, kalendarzy (oznaczające zajęcia dodatkowe, wyjścia, wydarzenia)
» podziału obowiązków domowych  (nie tylko dzieci)
» checklist, np. rzeczy spakowania do plecaka szkolnego
i wiele, wiele więcej.

 

„Rysunki te rekomenduję rodzicom, którzy chcieliby wypracować wspólnie z dziećmi zasady funkcjonowania w domu, ale w natłoku codziennych spraw nie mają czasu lub pomysłu na taki plan. Jest to doskonała pomoc przy wdrażaniu maluchów w obowiązki, jak również opracowaniu stałego rytmu dnia czy tygodnia. W atrakcyjnej formie dzieci uczą się odpowiedzialności, zaangażowania oraz rozwijają kreatywność. Polecamy!”

Agata Woźniak – mama Darii (5) i Wojtka (2,5), Dom Bezpieczny

Najczęściej zadawane pytania

Ile potrzeba czasu na zrealizowanie Programu?

Program trwa trzy miesiące. W tym czasie odbędą się 3 warsztaty na żywo, które potrwają do 2 h, po jednym w każdym miesiącu. Na bieżąco będziesz wdrażała wskazówki w życie poprzez realizację zadań, które będę wysyłać w newsletterze. Na grupie możesz pisać, czy wykonałaś zadania, by móc powalczyć o nagrodę oraz możesz zadawać dodatkowe pytania, aby otrzymać wsparcie moje i innych uczestniczek.

Twoja inwestycja czasowa to 2 h miesięcznie na obejrzenie mojego warsztatu + kilkanaście minut, jeśli chcesz dać nam znać w grupie na FB, że wykonałaś zadania lub dopytać o coś mnie i inne mamy. Ćwiczenia, które otrzymasz to praktyczne działanie – wdrażanie w życie moich wskazówek z warsztatów, czyli realizacja w praktyce tego, co chcesz uzyskać, korzystając z tego Programu.

A czemu Program jest praktyczny?

Po pierwsze dlatego, że teorii będzie w nim niewiele. Jeżeli byłaś na moich wyzwaniach albo słuchałaś wakacyjnego mp3 dla mam, to zapewne wiesz, o co chodzi. Podawałam tam bardzo dużo prawdziwych sytuacji z życia mojej rodziny i podobnie będzie tutaj. Będę przytaczać Ci praktyczne przykłady, bo według mnie to jest najważniejsze. Sama posiadam już sporo wiedzy, ale tak naprawdę dopiero praktyczny przykład przemawia do mnie, jak ją zastosować w życiu. Dlatego tę metodę wykorzystuję również w moim Programie. Na warsztatach na żywo będę podawała mnóstwo przykładów z mojego życia. Opowiem Ci, jak pracowałam kiedyś, mając dzieci, co robiłam źle i czego się dzięki temu nauczyłam, które metody okazały się skuteczne oraz jak działam teraz i co mi pomaga.

Po drugie: Program ma formułę praktyczną dlatego, że chcę cię trochę zmusić do tego, żebyś od razu zaczęła działać. Nie chciałabym, abyś tylko wykupiła teorię w szkole prawa jazdy, ale żebyś odbywała również jazdy z instruktorem, czyli realizowała zadania. I nie chodzi o to, że zapiszesz sobie na kartce, co masz zrobić. Chcę Cię zmotywować, żebyś od razu przeszła do praktycznego wykorzystania wskazówek. Dlatego będę dawać Ci zadania, które powinnaś wykonać w realnym życiu i dać nam znać na grupie, że to zrobiłaś. Praktyczna forma ćwiczeń, wsparcie z mojej strony i motywacja grupy pozwoli Ci od razu wdrażać zdobytą wiedzę w swojej pracy. Dzięki temu po ukończeniu Programu będziesz miała praktyczne umiejętności i naturalnie będziesz to dalej robić.

Dla kogo jest Program?

Program skierowany do mam, szczególnie małych dzieci, które już prowadzą lub chcą prowadzić swój biznes/bloga z domu.

Ja sama jestem mamą 3 synów: 7-latka, 3,5-latka oraz półrocznego.

Nie jest to Program dla mam, które wykonują pracę etatową po 8 h zdalnie.

Kiedy będzie trwać Program?

Program trwa od listopada 2021 r. do końca stycznia 2022 r.

Pierwszy warsztat ze mną będzie 4 listopada o godz. 21:00 i będzie nagrany, więc możesz być na żywo lub obejrzeć go później.

Dla kogo jest pakiet rozszerzony?

Pakiet rozszerzony przyda szczególnie mamom dzieci w wieku 2-8 lat. Chociaż wiele wskazówek z tych szkoleń przyda się także mamom młodszych i starszych dzieci.

Gdzie znajdę szczegóły pakietu rozszerzonego?

Szczegóły 5 szkoleń dla rodziców znajdziesz -> https://www.mariolaolkowicz.pl/wyzwania/

Zaś szczegóły bazy ikonek dla rodziców znajdziesz -> https://www.mariolaolkowicz.pl/rysunkowy-swiat-dziecka/

Jak wygląda sam zakup Programu?

Gdy na dole strony wybierzesz pakiet, to zostaniesz przeniesiona do kasy, gdzie wypełniasz formularz zakupu i dokonujesz płatności. Następnie otrzymasz e-mail potwierdzający zakup z dostępem do zakupionych produktów.

Kiedy otrzymam dostęp do Programu?

Jeśli zamówienie opłacisz wybierając opcję Przlewy24/PayPal, to natychmiast po zakupie dostaniesz maila z linkiem do materiałów. Jeśli zaś dokonasz zakupu poprzez przelew tradycyjny, to dostęp do materiałów otrzymasz po zaksięgowaniu wpłaty, zazwyczaj w kolejnym dniu roboczym.

Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak, wystawiam faktury. Jestem zwolniona z VAT-u i dlatego faktury są bez VAT.
Jeśli chcesz otrzymać fakturę to zaznacz taką opcję w Formularzu zamówienia, a faktura zostanie automatycznie wystawiona.

Do kiedy mam dostęp do Programu?

Dostęp do Programu (warsztatów prowadzonych przeze mnie oraz do pdf’ów z ćwiczeniami praktycznymi) masz nieograniczony, abyś zawsze mogła do tych materiałów wrócić.

Jeśli skorzystasz z pakietu rozszerzonego to także otrzymasz materiały ze szkoleń i bazę na całe życie.

Jeśli chcesz w końcu odzyskać spokój i równowagę, a jednocześnie pracować efektywniej z domu, nie zaniedbując przy tym swojej rodziny i siebie to wybierz jeden z dwóch pakietów:

Dołączyć do Programu dla mam możesz tylko do środy 27 października do godz. 22:00

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie na: kontakt@rysunkowomi.pl

Copyright © 2021 Mariola Olkowicz Polityka prywatności