Twoja specjalna oferta wygasła, ale nadal możesz kupić te produkty w normalnych cenach.

Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę. Pomoce logopedyczne wspierające komunikację i mowę dzieci

Ćwiczenia logopedyczne do druku

Część 1:
1. Onomatopeje – wyrażenia dźwiękonaśladowcze
2. Wyrazy dwu-, trzysylabowe
3. Materiał wyrazowy do rozwijania mowy dziecka (czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki, przysłówki, rzeczowniki, zaimki)
4. Utrwalanie głosek [f],  [fi] oraz [w], wi]
5. Utrwalanie głoski [s]

 

Część 2:
1. Utrwalanie głosek [k], [ki]
2. Utrwalanie głosek [g], [gi]
3. Utrwalanie głosek [l], [li]
4. Utrwalanie głoski [r]

 

Zabawy logopedyczne do druku

Ciągle szukasz nowych pomocy logopedycznych i tracisz na to dużo czasu?

Pomoce logopedyczne, które znajdujesz nie do końca Cię satysfakcjonują?

Znajdujesz gry przygotowane do ćwiczenia jednej głoski, a Ty chciałabyś je wykorzystać także na inne głoski?

Chcesz zaoszczędzić czas na szukanie materiałów do terapii?

Chciałabyś mieć uniwersalne pomoce, które będą służyły do mnóstwa ćwiczeń i zabaw logopedycznych?

Chciałabyś, aby Twoje zajęcia logopedyczne były pełne rysunków, ale nie masz talentu do rysowania?

Pomoce logopedyczne, które znajdujesz są zbyt kolorowe i dzieci nie potrafią się na nich skupić?

Szukasz czytelnych i aktualnych rysunków (aby nie zawierały ilustracji rzeczy, które zmieniły swój wygląd już 5 czy 10 lat temu)?

Szukasz pomocy, które z jednej strony będą proste, a z drugiej wystarczające, aby przedstawić dzieciom zagadnienia logopedyczne?

Chcesz mieć więcej czasu dla siebie i marzysz o dobrych i atrakcyjnyjnych dla dzieci pomocach gotowych do wydruku?

Jeśli któraś z tych sytuacji brzmi znajomo, to jesteś w odpowiednim miejscu, ponieważ moja logopedyczna baza rysunków z pewnością rozwiąże Twoje problemy.

Dla logopedów ora rodziców, takich jak Ty, przygotowałam bazę rysunków i gier logopedycznych
„Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę. Pomoce logopedyczne wspierające komunikację i mowę dzieci”.

Są to 2 zestawy po ponad 200 gotowych rysunków z tematów:

część 1:

onomatopeje

Wyrazy dwu- i trzysylabowe

Utrwalanie głosek [f], [fi] oraz [w], [wi]

Utrwalanie głoski [s]

Materiał wyrazowy do rozwijania mowy dziecka

część 2:

Utrwalanie głosek [k], [ki]

Utrwalanie głosek [g], [gi]

Utrwalanie głosek [l, li]

Utrwalanie głoski [r]

oraz gier logopedycznych:

NIEPASUJĄCY RYSUNEK

LABIRYNT

Ścieżka

Droga bez końca

Trójkątna dopasowywanka

Puzzlowy duet

Tor wyścigowy

Obejrzyj krótkie filmiki i zobacz jak wyglądają wszystkie wydrukowane już rysunki z bazy logopedycznej:

baza logopedyczna – część 1

baza logopedyczna – część 2

oraz gry logopedyczne:

CHCESZ SKORZYSTAĆ Z MOICH MATERIAŁÓW LOGOPEDYCZNYCH, ALE…

… myślisz sobie: tak, rysunki logopedyczne mam, jednak muszę jeszcze wymyślić do nich ćwiczenia i zabawy logopedyczne.

Zabawy logopedyczne

Nie, nie musisz. Wraz z rysunkami otrzymujesz dodatek „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem rysunków”, który został napisany przez logopedę Agatę Skaruz.

 

Wyobraź sobie, że…

Pomoce logopedyczne

… zamiast ciągłego poszukiwania rysunków na zajęcia, dostajesz całe foldery pełne rysunków, które wystarczy tylko wydrukować.

masz proste, minimalistyczne rysunki, które są bardzo czytelne dla Twoich pacjentów.

… masz pod ręką gotowe materiały rysunkowe do wydrukowania.

… z tych materiałów możesz tworzyć ćwiczenia i zabawy zarówno podczas zajęć, jak i wklejać je dzieciom do zeszytów (są w 2 rozmiarach, z podpisami i bez).

… masz na swoim komputerze ponad 200 rysunków z kilku tematów logopedycznych, które możesz drukować do woli – teraz i za kilka lat.

… o wiele mniej czasu musisz poświęcać na przygotowanie się do zajęć logopedycznych, a jednocześnie Twoje zajęcia są dla dzieci bardziej atrakcyjne.

… zaczynasz nowy rok szkolny z większą energią, ponieważ o zaplecze rysunkowe do terapii logopedycznych już nie musisz się martwić.

Wystarczy, że wybierzesz konkretną zabawę logopedyczną i podążysz za wskazówkami.

Nadal chcesz spędzać tyle godzin na przygotowywanie się do zajęć?

Czy na pewno chcesz, aby dzieci na Twoich zajęciach się nudziły?

Jesteś pewna, że Twoi pacjenci wolą ćwiczenia tylko w formie tekstu pisanego?

Stworzyłam te rysunki i gry, abyś Ty miała gotowe pomoce logopedyczne, a wraz z dodatkiem „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem rysunków”, abyś mogła je wykorzystać od razu po otrzymaniu.

Po zakupie moich materiałów logopedycznych będziesz mieć więcej czasu dla siebie, bo odejdzie Ci ciągle szukanie nowych rysunków i nowych pomysłów na ćwiczenia i zabawy logopedyczne.

Twoi pacjenci będą mieli ciekawsze i skuteczniejsze zajęcia logopedyczne.

Nazywam się Mariola Olkowicz i w rysunkowy sposób przedstawiam wiedzę innych, tworząc od kilku lat notatki wizualne oraz infografiki.

W poprzednich miesiącach swojej pracy skupiłam się na ułatwieniu życia dzieciom oraz ich rodzicom, nauczycielom, terapeutom, a w ostatnim czasie szczególnie LOGOPEDOM.

Jestem mamą dwójki dzieci: Piotrusia (5 lat) oraz Tomka (20 miesięcy). Mój starszy syn od roku regularnie chodzi do logopedy, zaś młodszy był kilka razy na konsultacjach ze względu na przykrótkie wędzidełko.

Jestem świadoma ile pracy kosztuje logopedów przygotowanie się do zajęć i jakiej to wymaga kreatywności. Jako rodzic widzę też, że Piotruś chętniej wykonuje ćwiczenia rysunkowe, niż powtarza wyrazy, które tylko zostały napisane. A przecież i mi, i logopedzie, i dziecku, zależy na jak największej skuteczności tych zajęć. Dlatego też zdecydowałam się zająć obszarem rysunków dla logopedów.

Mariola stworzyła pomoce logopedyczne do druku oraz w wersji edytowalnej.

Ta logopedyczna baza rysunków nie powstałaby, gdyby nie merytoryczne wsparcie 7 logopedów:

EWA KOCIEL, Warszawa

Jestem absolwentką APSu. Pracuję jako logopeda w szkole podstawowej oraz w przedszkolu w Warszawie. Moimi uczniami są dzieci w różnym przedziale wiekowym i z różnymi możliwościami intelektualnymi. Bardzo lubię swoją pracę, a każde kolejne spotkania z dziećmi czynią ją bardziej ciekawą. 

Dlaczego Rysunkowo mi?

Mają drugą pasją i pracą jest fotografia. Aspekty wizualne otaczających mnie pomocy logopedycznych są dla mnie bardzo istotne. Z wielką starannością dobieram gry i ćwiczenia dla dzieci. Ważne jest dla mnie nie tylko treść merytoryczna danej pomocy ale również to w jaki sposób została wykonana i czy grafika na niej umieszczona jest zrozumiała dla dziecka. W „Rysunkowo mi” nie mam się do czego przyczepić :). Rysunki są czytelne, przejrzyste i proste. Można je samemu dostosować do swoich potrzeb i wykorzystać na wiele sposobów (zrobić z nich gry, karty, plany pracy, kalendarze czy wklejki do zeszytów logopedycznych). Wystarczy tylko trochę wyobraźni, bo resztę zrobi za Ciebie Rysunkowo mi :).

Przygotowałam materiał wyrazowy do głoski [s], która jest bardzo częstym problemem logopedycznym.

Ewa była pierwszą osobą, która podsunęła mi pomysł, aby stworzyć rysunki dla logopedów ;).

PAULINA SUSZEK, Gdańsk

Jestem logopedą, audiologiem oraz terapeutą ręki. Moja prace cechuje się holistycznym i indywidualnym podejściem zarówno do dużego jak i małego pacjenta.

Współtworzone przeze mnie materiały (onomatopeje oraz wyrazy dwu- i trzysylabowe) są skierowane do dzieci, które nie nabyły jeszcze umiejętności werbalnego komunikowania się, mają trudności realizacyjne lub potrzebują wsparcia w rozbudowywaniu sytemu językowego. Mogą także posłużyć w nauce czytania pierwszych wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz wyrazów.

Paulina jest logopedą przedszkolnym w Gdańsku i prowadzi terapię logopedyczną  mojego starszego syna. Jestem zadowolona z efektów jej zajęć i podobają mi się jej ćwiczenia zadawane do domu i dlatego zaprosiłam ją do stworzenia tej  bazy logopedycznej. 

BARBARA DUDZIK, Częstochowa, Latający Logopeda

Barbara Dudzik – Latający Logopeda, terapeutka ręki i trenerka grafomotoryki, nauczycielka i krawcowa :). Wspieram dzieci w zdobywaniu umiejętności komunikowania się w najważniejszym dla nich miejscu – w domu.

Aby dziecko mogło nauczyć się prawidłowej komunikacji – czy to nabywając mowę, czy pracując nad wadą wymowy – musi wiele razy powtarzać te same słowa. Jest to żmudna praca, którą logopedzi starają się im jak najbardziej ułatwić. Służą do tego różne pomoce: karty pracy, gry, zabawy. Logopedyczna baza rysunków i gier „Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę” pomoże nam, logopedom, w łatwy sposób przygotowywać pomoce dostosowane do danego dziecka i jego problemu.

To właśnie Basia podpowiedziała mi, aby poprócz rysunków przygotować także gry logopedyczne

MAŁGORZATA BARCZUK, Warszawa, mama_ośmiornica

Jestem neurologopedą, pedagogiem i terapeutą SI. Prowadzę profil na Facebooku i Instagramie (mama_ośmiornica), na którym dzielę sie swoją wiedzą logopedyczną i doświadczeniem bycia mamą trójki dzieci (w tym bliźniąt). Bliskie jest mi rodzicielstwo bliskości. Staram się do każdego dziecka podchodzić indywidualnie, patrzeć na rozwój całościowo. Ważne jest dla mnie, aby terapia logopedyczna była dobrą zabawą. W swojej pracy wykorzystują elementy integracji sensorycznej, pedagogiki Montesorii.

Terapia logopedyczna musi być dla dziecka świetną zabawą. Ćwiczenia logopedyczne często są długotrwałe i żmudne, dlatego trzeba zadbać, ale były dla dziecka ciekawe. Logopedzi często spędzają dużo czasu na szukaniu nowych obrazków, przygotowywaniu pomocy. Mariola z stworzyła świetną bazę rysunków, które można wykorzystać na wiele sposobów. Można je dostosowywać do własnych potrzeb. Aby tworzenie gier logopedycznych i pomocy było łatwe do rysunków dołączone są filmiki, w których Mariola prosto wyjaśnia techniczne sprawy tworzenia gier logopedycznych. Moim zdaniem baza rysunków logopedycznych to świetna sprawa dla logopedów i neurologopedów. Może być też wykorzystywana przez rodziców, którzy chcą efektywnie wykonywać ćwiczenia logopedyczne z dzieckiem w domu. 

Gosia przygotała materiał wyrazowy do głoski [r]. 

AGATA SKARUZ, Siedlce, „blog Agaty Skaruz”

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W zawodzie pracuję już ponad 10 lat, jestem logopedą, surdologopedą, audiometrystą. W tej chwili najczęściej pracuję z małymi dziećmi w ramach wczesnego wspomagania rozwoju w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Siedlcach. Jestem autorką bloga pod nazwą „Blog Agaty Skaruz”.

Wiele razy spotkałam się z opinią, że dobremu logopedzie potrzebne są tylko kartka papieru i kredki, aby dobrze poprowadzić zajęcia. Nie zgadzam się z tym. Na pewno potrzebny jest też talent do rysowania.

Chcąc pomóc innym logopedom, którzy nie potrafią rysować, przygotowałam materiały do pracy nad głoskami [f], [fi], [w], [wi], [k], [ki], [g] i [gi].

Brakowało mi od dawna gotowych rysunków, które będą proste i ładne, a jednocześnie aktualne, znane dziecku.  Nie znajdziecie tam telefonu z tarczą czy agrafki, których dzieci zupełnie nie rozpoznają. Teraz mam wszystko czego potrzebowałam. Z biegiem czasu przekonałam się, że dobremu logopedzie niezbędna jest kartka papieru i…drukarka. 

Materiały te  polecam logopedom, terapeutom, pedagogom, a także rodzicom, którzy chcą ćwiczyć z dziećmi m.in. poprawną wymowę głosek [f, fi] oraz [w, wi]. Zawierają gotowe do wykorzystania gry, które wystarczy wydrukować i porozcinać. Przygotowanie do zajęć jest w ten sposób ograniczone do minimum. Rysunki są minimalistyczne i, co najważniejsze, czytelne zarówno dla dziecka, jak i logopedy.

Już wcześniej znałam kreatywny blog Agaty i dlatego poprosiłam ją o napisanie dla Was dodatku „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń wykorzystujących rysunki”.

URSZULA BIGAS, Lublin, Gabinet „Słówko”ulaslp

Jestem logopedą, filologiem polskim  i pracuję w Gabinecie Logopedycznym „Słówko” w Lublinie.

Logopedyczna baza rysunków i gier jest zbiorem wyróżniającym się na rynku pomocy terapeutycznych. Proste, czytelne rysunki stanowią świetne podstawy do pracy z dziećmi z wadami wymowy, ale również z pacjentami z niepełną sprawnością intelektualną. Baza jest swoistym kompendium, dzięki któremu terapeuta (nie tylko logopeda, ale także psycholog czy pedagog) w szybki i merytorycznie odpowiedni sposób przygotuje zajęcia dla pacjentów o zróżnicowanych potrzebach. Różnorodność rysunków, a jednocześnie ich przemyślana formuła, świadczą o bardzo dobrej jakości i dużej przydatności do pracy w przedszkolu, szkole, gabinecie czy na oddziale szpitalnym. Serdecznie polecam!

Materiał wyrazowy do rozwijania mowy dziecka, który przygotował merytorycznie jest  to zbiorem podstawowych wyrazów nazywajacych najbliższą dziecku rzeczywistość. Zobrazowane  tu rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, przysłówki i zaimki można stosować w celu  poszerzania  zasobu leksykalnego dziecka (biernego i czynnego), ale również tworzyć dzięki nim proste zdania i komunikaty. Ta część bazy powstała z myślą o dzieciach z opóźnionym rozwojem mowy o różnej etiologii. Dla ułatwienia pracy nad rozwijaniem zasobu leksykalnego dziecka, do rysunków dołączone zostały napisy, w tym  także rzeczowniki w odmianie deklinacyjnej

Ula jakiś czas temu „uświadamiała mnie”, że logopeda nie zajmuje się tylko wymową ;). Cieszę się, że chętnie przyjęła zaproszenie do tworzenia tej bazy logopedycznej.

OLGA KOTWICKA, Warszawa

Jestem logopedą, pedagogiem specjalnym, absolwentką APS w Warszawie. Podyplomowo skończyłam neurologopedię na UMCS w Lublinie. Od pięciu lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym w Warszawskich placówkach.

Uwielbiam prowadzić terapię dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. W codziennej pracy brakowało mi nowoczesnych i uniwersalnych rysunków, znalazłam je u Marioli. Te proste i czytelne materiały są ogromnym ułatwieniem w pracy z dziećmi o różnych potrzebach. Odkąd stałam się posiadaczką pierwszej części bazy, korzystam z niej codziennie. Dlatego bardzo się cieszę, że mogłam dodać „coś” od siebie i współpracować z Rysunkowo mi przy tworzeniu kolejnej bazy.


Olga przygotowała materiał wyrazowy do głosek [l] i [li].

Przeczytaj co o mojej bazie rysunków logopedycznych mówią logopedzi, którzy już przetestowali ją w pracy z pacjentami:

Wiele możliwości wykorzystania.

Materiały bardzo się przydały. Podobało mi się, że rysunki nie są skomplikowane, czarno – białe oraz ich wiele możliwości wykorzystania. Mogę śmiało stwierdzić, że to wyróżnia te pomoce od dostępnych na rynku – możliwość pracy na rysunkach z młodszymi dziećmi. Bardzo przydatne dla mnie były ilustracje z rzeczownikami i czasownikami, super sprawdziły się do budowania prostych zdań.

Polecam te pomoce, dlatego, że każdy logopeda na pewno ma zestaw pomocy, które można wykorzystać do wszystkiego, wystarczy tylko odrobina kreatywności. Poza tym, materiały są dostępne w wersji elektronicznej i można je drukować do woli.

Marta Kowalska-Jankowiak, logopeda, Śrem

Są proste, przejrzyste, czarno-białe.

W lipcu miałam przyjemność testować materiały rysunkowe i gry logopedyczne od Rysunkowo mi. I dzieciom, i mnie przypadku do gustu 🙂 Są proste, przejrzyste, czarno-białe (co wywołuje dziką miłość drukarek i daje możliwość zrobienia kolorowanki/wydrukowania na kolorowym papierze).

Mariola przygotowała materiały dla poszczególnych głosek, pomoce do wczesnej nauki czytania, kategoryzacji, rozwijania logicznego myślenia i ile jeszcze macie czasu czytać? 😉
Niewątpliwą zaletą materiałów jest ten, kto je stworzył. Mariola z Rysunkowo mi przygotowuje swoje rysunki w oparciu o wskazówki logopedów, słucha, co się do niej mówi, rozumie i poprawia w miarę potrzeb. 
Zacne to i warte wykorzystania! Polecam

Aleksandra Rosińska, logopeda, WarszawaLogopeda przedszkolny

Można je wykorzystywać na wiele sposobów.

Co każdy logopeda powinien posiadać oprócz odpowiedniego przygotowania i umiejętności współpracy z pacjentem i jego rodziną? Oczywiście pomoce. A tych jest na rynku bardzo wiele. Jednak mimo dużego wyboru czasami brakuje takich podstawowych, najprostszych, które można wykorzystywać wielokrotnie. A takie są właśnie rysunki z bazy materiałów logopedycznych autorstwa Marioli. Czarno-białe, bez zbędnych szczegółów, dające możliwość skupienia się dziecku na znaczeniu, na słowie, które określa to, co jest na rysunku. Czytelne dla dzieci. Można je wykorzystywać na wiele sposobów (to mi się podoba najbardziej): jako materiał do nauki (artykulacji, rozwijania słownictwa, budowania zdań) i do zabawy (gry). Na stałe zagościły w mojej pracy. 

Ewelina Cichowska, logopeda, Jeziorany, Logosido

Korzystam i widzę efekty.

Mogę z pełną pewnością stwierdzić, że spełniają moją podstawową zasadę pomocy logopedycznych – uniwersalizm. Mi materiały przydały się zarówno podczas pracy grupowej, jak i podczas pracy indywidualnej. Ich duża zaletą jest również to, że można stosować je podczas terapii z różnymi pacjentami – zarówno w różnym wieku, jak i z różnymi wadami wymowy. Kolejną zaletą bazy rysunków jest to, że są one czarno-białe. Dzięki temu nigdy nie ma problemu z ich drukowaniem, niezależnie od tego, czy masz w domu kolorowy tusz czy nie. Jest to też po prostu tańsze, a to również nie pozostaje bez znaczenia, gdy wybiera się pomoce do użytku w gabinecie logopedycznym. Podczas testowania często słyszałam od pacjentów, że te nowe rysunki im się podobają znacznie bardziej niż inne, których dotychczas używaliśmy podczas terapii. Rysunki Marioli są łatwe w odbiorze, często naprawdę oczywiste jest to, co przedstawiają. Ich dużą zaletą jest też różnorodność – nie zawierają jedynie rzeczowników, ale również czasowniki, przymiotniki i zaimki, a takich pomocy naprawdę brakuje na rynku.

Duże znaczenie dla mnie ma też to, że podczas tworzenia rysunków Mariola starałą się korzystać z każdej możliwej pomocy, by jej praca miała jak największą wartość, pomimo tego, że sama nie jest logopedą. Najpierw kilka osób było zaangażowanych w same projekty. Następnie kilkanaście osób (w tym ja) testowało to, co udało się stworzyć. Później Mariola poprawiła to, co nie było idealne, a teraz baza idzie w świat. Sama Mariola pokazuje swoją postawą, że robi wszystko, aby rysunki były jak najbardziej poprawne i przydatne dla nas, logopedów. Polecam wszystkim bazę rysunków, bo sama korzystam i widzę efekty.

Natalia Miąskowska, logopeda, Gdynia, Logopeda Natalia Miąskowska 

Są przejrzyste, przyjemne dla oka i można ich używać na milion sposobów.

Miałam przyjemność testować materiały logopedyczne z Rysunkowo mi i polecam je wszystkim logopedom, którzy poszukują uniwersalnych oraz przejrzystych pomocy. Materiały świetnie sprawdziły się w pracy z dyslalią, ORM, afazją. Wszyscy moi podopieczni byli bardzo zainteresowani rysunkami i ćwiczeniami. Materiały są przejrzyste, przyjemne dla oka i można ich używać na milion sposobów.

Kamila Kulińska, logopeda

Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy!

Jestem przekonana, że moje gotowe rysunki i gry logopedyczne w formie pdf pomagą Ci w dobrym przygotowaniu się do zajęć logopedycznych. Dlatego nie boję się zaoferować Ci gwarancji satysfakcji i zwrotu 100% ceny, jeśli okaże się, że nie jesteś zadowolona z zakupu.

Jeżeli w ciągu 30 dni od chwili otrzymania produktu stwierdzisz, że użycie przez Ciebie tych rysunków i gier oraz propozycji ćwiczeń i zabaw z dodatku „Pobaw się ze mną” w żaden sposób nie wpłynęło na efekty logopedyczne Twoich pacjentów, napisz do mnie, a zwrócę Ci całą wpłaconą sumę.

 

Sprawdź moją rysunkową bazę logopedyczną, aby zadbać o swój czas i przygotowywać atrakcyjniejsze i skuteczniejsze zajęcia.

  • Z rysunków możesz korzystać po ich zakupie zarówno teraz, jak i za kilka lat oraz możesz drukować je do woli.
  • Rysunki możesz wykorzystywać jako ćwiczenia na zajęciach oraz możesz je wklejać dzieciom do zeszytów.
  • W gratisie otrzymasz dodatek „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem rysunków” w pdf.

 

Wersja edytowalna rysunków i gier (png)  z fimikami instruktażowymi.

Rysunki logopedyczne do edycji

Zobacz jeden z filmików, które dodaję do wersji png:

Jeśli chcesz także tworzyć swoje wersje gier, malować rysunki, tworzyć z nich inne pomoce, plakaty, prezentacje, dyplomy, kartki itp., posty na Facebooka, Instagram, bloga,  TO KUP PAKIET PDF+PNG.

Dzięki dołączonym filmikom w szybki sposób nauczysz się jak robić graficzne sztuczki z rysunkowymi materiałami logopedycznymi. Od tej pory Twoje zajęcia będą prawdziwą rysunkową atrakcją dla dzieci.

formie png otrzymujesz te same rysunki co w wersji pfd, ale są to rysunki bez tła, w formacie 1500×1500 px wraz z filmikami, w których pokazuję, jak je edytować w bezpłatnych programach: GIMP i Canva.

 Oprócz rysunków, otrzymujesz także w formie png szablony gier, które zostały użyte, abyś w łatwy i szybki sposób mogła stworzyć swoje wersje zabaw.

Uwaga: filmiki są gratisem do rysunków w png, nie są kursem graficznym.

Zobacz opinie logopedów, którzy skorzystali z wersji edytowalnej rysunków (png) wraz z moimi filmikami instruktażowymi i przekonaj się jak prosto możesz nauczyć  się potrzebnych umiejętności:

Można dokonać edycji i samodzielnie zmodyfikować je w programie graficznym.

Na co dzień, jako psycholog i logopeda, pracuję z dziećmi z różnymi potrzebami. W związku z tym, że myślimy obrazami, staram się poza kanałem werbalnym, wykorzystywać dodatkowo kanał wizualny. Rysunki przykuwają naszą uwagę i są lepiej zapamiętywane niż jedynie słowa. Zależy mi na tym, aby materiały z których korzystam były czytelne (wiadomo, co obrazek ma przedstawiać) i proste (łatwe do odtworzenia, gdyby nagle dziecko poprosiło o narysowanie takiego samego). Te warunki spełniają rysunki, które otrzymałam od Rysunkowomi. Wielkim ich plusem jest różnorodność – rysunki są z wielu kategorii, zawierają różne głoski w nazwach, więc mogą być używane w wielu sytuacjach terapeutycznych. Rysunki są czarno-białe – oszczędzają tusz w drukarce i można je pokolorować kredkami z dzieckiem. Jeśli jednak znajdzie się osoba, która lubi mieć pomoce w kolorze, może dokonać edycji i samodzielnie zmodyfikować je w programie graficznym. Z rysunków będę korzystała w przyszłości, kiedy zabraknie mi jakiejś pomocy i będę chciała ją samodzielnie stworzyć – ogromny plus png bez tła!

Anna Boniakowska, logopeda, psycholog, Ciechanów, Emocje i Słowa

Filmiki są klarowne i zrozumiałe, ułatwiają orientację w programie osobom, które nie miały wcześniej styczności z grafiką komputerową.

Nie było trudne korzystanie z edytowalnej wersji rysunków oraz bezpłatnych programów, które pokazała Mariola, chociaż ich wcześniej nie znałam. Programy oraz tworzenie w nich pomocy wykorzystując Marioli rysunki bardzo mi się spodobało i będę z tego korzystała w swojej pracy. Filmiki są klarowne i zrozumiałe, ułatwiają orientację w programie osobom, które nie miały wcześniej styczności z grafiką komputerową. Po kilkunastu minutach filmu już wiedziałam, gdzie są najpotrzebniejsze narzędzia i jak je zastosować. To ułatwiło pierwszy kontakt z programem. 

Magdalena Hibner, logopeda, Łódź

Filmiki instruktażowe w prosty sposób tłumaczą co robić, krok po kroku.

Rysunki są czarno-białe, co pozwala dostosowywać je do własnych potrzeb (w dodatku dzieci uwielbiają same kolorować swoje egzemplarze). Rysunki są czytelne i, mimo ich jednoznaczności, można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Można tworzyć tradycyjne zestawy do ćwiczenia i utrwalania głosek w wyrazach, wyrażeniach i zdaniach. Dzięki dołączonym szablonom można projektować gry, aby zajęcia były atrakcyjniejsze. Można też wykorzystać rysunki do ćwiczenia z dziećmi kategoryzacji. Rozcinając rysunek możemy pracować nad analizą i syntezą wzrokową. Odpowiednio kolorując, cieniując, powiększając lub zmniejszając możemy stworzyć pomoc do ćwiczeń sekwencji, szeregów czy relacji. Możliwości jest mnóstwo! Myślę, że jest to świetna baza dla każdego logopedy lub terapeuty.

Do rysunków dołączone są filmiki instruktażowe, jak korzystać z programów graficznych. To duże udogodnienie dla osób, które z technologią nie mają po drodze, bo w prosty sposób tłumaczą co robić, krok po kroku.

Kinga Kozak, logopeda, Puławy

Dzięki wskazówkom Marioli program Canva przestanie być czarną magią.

Co mi się podobało? Po pierwsze – szablony do gier. Dzięki użyciu funkcji siatka w programie szablony stają się uniwersalne – w łatwy sposób można je przerabiać, zmieniać rysunki i dopasowywać do aktualnych potrzeb. Po drugie – proste i przejrzyste rysunki, które zostały stworzone przez Mariolę. Po trzecie – obsługa programu Canva nie jest skomplikowana, dzięki czemu w kilka minut możemy stworzyć nowe karty pracy. Zdecydowanie polecam każdemu logopedzie. Nawet takiemu, który do tej pory nie stworzył żadnej karty pracy. Dzięki wskazówkom Marioli program Canva przestanie być czarną magią. Jestem logopedą w szkole podstawowej (klasy 0-3) i prowadzę zajęcia grupowe. Na jednych zajęciach mam uczniów z różnymi potrzebami. Często jest tak, że dostępne pomoce logopedyczne są przygotowywane dla poszczególnych głosek, np. tylko dla głosek szumiących (sz, ż, cz, dż) lub tylko dla głoski r. Lubię pracować z dziećmi na jednym materiale (memory, domino, bingo, itp.), jednak trudno dobrać takie pomoce, które będą spełniały moje wymagania. Jeśli znajdę jedno domino dla głosek szumiących, to pewnie będzie miało inną grafikę, niż domino dla głosek syczących. Mariola stworzyłą bazę logopedycznych rysunków z uwzględnieniem różnych głosek, co w połączeniu z szablonami da pole do manewru każdemu kreatywnemu logopedzie.

Paulina Rogalska, logopeda, Warszawa

Szczegóły poszczególnych baz logopedycznych

CZĘŚĆ 1

W ramach PAKIETU PDF otrzymasz ok. 150 stron do druku, na których jest ponad 200 niepowtarzających się rysunków oraz 7 różnych gier (niektóre z nich mają po kilka wersji) z tematów:
1. Onomatopeje – wyrażenia dźwiękonaśladowcze
2. Wyrazy dwu-, trzysylabowe
3. Materiał wyrazowy do rozwijania mowy dziecka (czasowniki przymiotniki, przysłówki, rzeczowniki, zaimki)
4. Utrwalanie głosek [f],  [fi] oraz [w], wi]
5. Utrwalanie głoski [s]
6. Zestaw gier logopedycznych:
a) Niepasujący rysunek
b) Labirynt
c) Ścieżka
d) Droga bez końca
e) Puzzlowy duet
f) Trójkątna dopasowywanka
g) Tor wyścigowy.

Rysunki są w 2 rozmiarach:
– ok. 5×5 cm (z podpisami pisanymi wielkimi literami oraz bez podpisów)
– ok. 10×10 cm (bez podpisów).

Dołączone są także oddzielne podpisy do wszystkich rysunków, a w nich rzeczowniki odmienione przez wszystkie przypadki (oprócz Wołacza).

GRATIS:
– dodatek „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem rysunków – część 1” napisany przez logopedę Agatę Skaruz
– podpisy z przyimkami.

 

W ramach PAKIETU PDF+PNG otrzymasz:
– to samo co w pakiecie pdf
+
– wszystkie rysunki w rozmiarze 1500×1500 px w png bez tła
szablony do 7 gier
– 6 dodatkowych szablonów, które były użyte w wersji pdf.

GRATIS: dostęp do filmików instruktażowych.

CZĘŚĆ 2

W ramach PAKIETU PDF otrzymasz ok. 150 stron do druku, na których jest ponad 200 niepowtarzających się rysunków oraz 7 różnych gier (niektóre z nich mają po kilka wersji) z tematów:
1. Utrwalanie głosek [k], [ki]
2. Utrwalanie głosek [g], [gi]
3. Utrwalanie głosek [l], [li]
4. Utrwalanie głoski [r]
5. Zestaw gier logopedycznych:
a) Niepasujący rysunek
b) Labirynt
c) Ścieżka
d) Droga bez końca
e) Puzzlowy duet
f) Trójkątna dopasowywanka
g) Tor wyścigowy

Rysunki są w 2 rozmiarach:
– ok. 5×5 cm (z podpisami pisanymi wielkimi literami oraz bez podpisów)
– ok. 10×10 cm (bez podpisów).

Dołączone są także oddzielne podpisy do wszystkich rysunków, a w nich rzeczowniki odmienione przez wszystkie przypadki (oprócz Wołacza).

GRATIS:
– dodatek „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem rysunków – część 2” napisany przez logopedę Agatę Skaruz.

 

W ramach PAKIETU PDF+PNG otrzymasz:
– to samo co w pakiecie pdf
+
– wszystkie rysunki w rozmiarze 1500×1500 px w png bez tła
szablony do 7 gier
– 12 dodatkowych szablonów, które były użyte w wersji pdf.

GRATIS: dostęp do filmików instruktażowych.

Najczęściej zadawane pytania

W jakiej formie są rysunki?

Rysunki są w formie pdf (lub także png, jeśli wybierzesz droższy pakiet) w 2 rozmiarach.

Forma pdf pozwala Ci na wielokrotne drukowanie ich – drukujesz ile potrzebujesz, gdy się zgubi, gdy zapomnisz zabrać z domu.

Jakiej wielkości są rysunki?

Rysunki są w 2 rozmiarach:
– ok. 5×5 cm (podpisami pisanymi wielkimi literami oraz bez podpisów )
– ok. 10x10cm (bez podpisów).

Dołączone są także oddzielne podpisy napisane małymi literami, a wśród nich rzeczowniki odmienione przez wszystkie przypadki (oprócz Wołacza). Możesz wybrać odpowiednią formę rysunków i wydrukować tylko te, które akurat Ci się przydadzą.

W jakiej formie jest "Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem rysunków"?

Dodatek „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem rysunków” jest w formie pdf i przypomina ebook: teksty są przeplatane zdjęciami, na których zobaczysz niektóre z zaproponowanych zadań logopedycznych.

Dla kogo jest baza rysunków i gier logopedycznych?

Baza rysunków została przygotowana z myślą o logopedach, lecz może być używana także przez rodziców, których dzieci chodzą na zajęcia logopedyczne (sugeruję najpierw konsultację ze swoim logopedą, aby określił, z których części bazy logopedycznej może korzystać Twoje dziecko i w jakiej kolejności).
Z tej bazy mogą korzystać także rodzice dzieci, które nie wymagają terapii logopedycznej.

Jak wygląda sam zakup materiałów logopedycznych?

Gdy na dole strony wybierzesz pakiet to zostaniesz przeniesiona do kasy, gdzie wypełniasz formularz zakupu i dokonujesz płatności. Następnie otrzymasz e-mail potwierdzający zakup.

Kiedy otrzymam rysunki logopedyczne?

Jeśli zamówienie opłacisz wybierając opcję Przlewy24, to natychmiast po zakupie dostaniesz maila z bazą rysunków. Jeśli zaś dokonasz zakupu poprzez przelew tradycyjny, to dostęp do materiałów otrzymasz po zaksięgowaniu wpłaty, zazwyczaj w kolejnym dniu roboczym.

Jakie konkretnie rysunki otrzymam?

Pod tym linkiem zobaczysz indeks rysunków i gier: https://drive.google.com/open?id=1UGAbwOHDFlwsmt6Vdo13OUNLz4G3IWcM.

Do czego mogę używać rysunki w png (edytowalne)?

Możesz używać ich do tworzenia np. plakatów, prezentacji, dyplomów, kartek, grafik na Facebooka, Instagram, na Isnta Stories, bloga. Lecz nie możesz używać ich w celach komercyjnych bez mojej zgody. Zezwalam na ich używanie na zajęciach dydaktycznych/logopedycznych itp. stacjonarnych lub online.

Jeśli chcesz użyć ich np. do ebooka, stworzyć własne płatne pomoce, napisz do mnie, abym wypisała Ci stosowną licencję.

Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak, wystawiam faktury. Jestem zwolniona z VAT-u i dlatego faktury są bez VAT.
Jeśli chcesz otrzymać fakturę to zaznacz taką opcję w Formularzu zamówienia, a faktura zostanie automatycznie wystawiona.

Jeśli już nie chcesz tracić czasu na szukanie rysunkowych pomocy logopedycznych, to wybierz odpowiedni pakiet:

 

rysunki do pomocy logopedycznych
pomoce logopedyczne
pomoce logopedyczne pdf

Masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie na: kontakt@rysunkowomi.pl

Copyright © 2021 Mariola Olkowicz Polityka prywatności