Gotowe! Jesteś zapisana na bezpłatny webinar dla logopedów.

Ale zaczekaj chwilę…

Mam dla Ciebie jako logopedy

 

SPECJALNĄ OFERTĘ WAŻNĄ TYLKO PRZEZ 60 MINUT!

Najlepsza cena zniknie za:

7

Tę okazję widzisz TYLKO RAZ w podziękowaniu za zapisanie się na bezpłatny webinar dla logopedów.

 

Możesz zakupić 7 gier i 2 zabawy logopedyczne w SPECJALNEJ OFERCIE  za 49 zł w ciągu 60 minut.


Sa to gry i zabawy, które pochodzą z moich baz logopedycznych Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę. Pomoce logopedyczne wspierające komunikację i mowę dzieci.

Po tym czasie te gry i zabawy logopedyczne możesz kupić tylko kupując całą bazę Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę za 249 zł.

Gry:

NIEPASUJĄCY RYSUNEK

LABIRYNT

Ścieżka

Droga bez końca

Trójkątna dopasowywanka

Puzzlowy duet

Tor wyścigowy

Zabawy:

gra z głoską [g]

Guziki

Czego brakuje?

Wykaz gier i zabaw logopedycznych, które otrzymasz:

GRY

1) „Niepasujący rysunek” z kategoryzacją
2) „Labirynt” z wyrazami dwu- i trzysylabowymi
3) „Ścieżka” z głoską [s]
4) „Droga bez końca” z częściami mowy
5) „Puzzlowy duet” z głoską [k]
6) „Trójkątna dopasowywanka”z  głoskami [f, fi]  [w, wi]
7) „Tor wyścigowy” z wyrazami dźwiękonaśladowczymi

ZABAWY

– „Guziki” z głoską [g]
– „Czego brakuje” z głoską [l]

 

Są to gry i zabawy logopedyczne, ale można ich użyć także, aby poćwiczyć liczenie, koncentrację, spostrzegawczość, motorykę małą i inne umiejętności.

Specjalna oferta zniknie za:

Najlepsza cena zniknie za:

Nazywam się Mariola Olkowicz i ułatwiam współpracę z dziećmi w domu, szkole i na zajęciach logopedycznych rysując pomoce wizualne, w tym pomoce logopedyczne.

Jestem mamą 3 synów: 7 lat, prawie 4 lata oraz 6 miesięcy. Mój najstarszy syn od kilku lat regularnie chodzi do logopedy, zaś młodszy w tym roku zaczął terapię logopedyczną.

Jestem świadoma tego, ile pracy kosztuje logopedów przygotowanie się do zajęć i jakiej to wymaga kreatywności. Jako rodzic widzę też, że dzieci chętniej wykonują ćwiczenia rysunkowe, niż powtarzają wyrazy, które tylko zostały napisane. A przecież i mi, i logopedzie, i dziecku, zależy na jak największej skuteczności tych zajęć. Dlatego też zdecydowałam zająć się obszarem pomocy logopedycznych.  

Mariola stworzyła pomoce logopedyczne do druku oraz w wersji edytowalnej.

Te gry logopedyczne nie powstałyby, gdyby nie merytoryczne wsparcie 7 logopedów:

EWA KOCIEL, Warszawa

Jestem absolwentką APSu. Pracuję jako logopeda w szkole podstawowej oraz w przedszkolu w Warszawie. Moimi uczniami są dzieci w różnym przedziale wiekowym i z różnymi możliwościami intelektualnymi. Bardzo lubię swoją pracę, a każde kolejne spotkania z dziećmi czynią ją bardziej ciekawą. 

Dlaczego Rysunkowo mi?

Mają drugą pasją i pracą jest fotografia. Aspekty wizualne otaczających mnie pomocy logopedycznych są dla mnie bardzo istotne. Z wielką starannością dobieram gry i ćwiczenia dla dzieci. Ważne jest dla mnie nie tylko treść merytoryczna danej pomocy ale również to w jaki sposób została wykonana i czy grafika na niej umieszczona jest zrozumiała dla dziecka. W „Rysunkowo mi” nie mam się do czego przyczepić :). Rysunki są czytelne, przejrzyste i proste. Można je samemu dostosować do swoich potrzeb i wykorzystać na wiele sposobów (zrobić z nich gry, karty, plany pracy, kalendarze czy wklejki do zeszytów logopedycznych). Wystarczy tylko trochę wyobraźni, bo resztę zrobi za Ciebie Rysunkowo mi :).

Przygotowałam materiał wyrazowy do głoski [s], która jest bardzo częstym problemem logopedycznym.

Ewa była pierwszą osobą, która podsunęła mi pomysł, aby stworzyć rysunki dla logopedów ;).

PAULINA SUSZEK, Gdańsk

Jestem logopedą, audiologiem oraz terapeutą ręki. Moja prace cechuje się holistycznym i indywidualnym podejściem zarówno do dużego jak i małego pacjenta.

Współtworzone przeze mnie materiały (onomatopeje oraz wyrazy dwu- i trzysylabowe) są skierowane do dzieci, które nie nabyły jeszcze umiejętności werbalnego komunikowania się, mają trudności realizacyjne lub potrzebują wsparcia w rozbudowywaniu sytemu językowego. Mogą także posłużyć w nauce czytania pierwszych wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz wyrazów.

Paulina jest logopedą przedszkolnym w Gdańsku i prowadzi terapię logopedyczną  mojego starszego syna. Jestem zadowolona z efektów jej zajęć i podobają mi się jej ćwiczenia zadawane do domu i dlatego zaprosiłam ją do stworzenia tej  bazy logopedycznej. 

BARBARA DUDZIK, Częstochowa, Latający Logopeda

Barbara Dudzik – Latający Logopeda, terapeutka ręki i trenerka grafomotoryki, nauczycielka i krawcowa :). Wspieram dzieci w zdobywaniu umiejętności komunikowania się w najważniejszym dla nich miejscu – w domu.

Aby dziecko mogło nauczyć się prawidłowej komunikacji – czy to nabywając mowę, czy pracując nad wadą wymowy – musi wiele razy powtarzać te same słowa. Jest to żmudna praca, którą logopedzi starają się im jak najbardziej ułatwić. Służą do tego różne pomoce: karty pracy, gry, zabawy. Logopedyczna baza rysunków i gier „Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę” pomoże nam, logopedom, w łatwy sposób przygotowywać pomoce dostosowane do danego dziecka i jego problemu.

To właśnie Basia podpowiedziała mi, aby poprócz rysunków przygotować także gry logopedyczne

MAŁGORZATA BARCZUK, Warszawa, mama_ośmiornica

Jestem neurologopedą, pedagogiem i terapeutą SI. Prowadzę profil na Facebooku i Instagramie (mama_ośmiornica), na którym dzielę sie swoją wiedzą logopedyczną i doświadczeniem bycia mamą trójki dzieci (w tym bliźniąt). Bliskie jest mi rodzicielstwo bliskości. Staram się do każdego dziecka podchodzić indywidualnie, patrzeć na rozwój całościowo. Ważne jest dla mnie, aby terapia logopedyczna była dobrą zabawą. W swojej pracy wykorzystują elementy integracji sensorycznej, pedagogiki Montesorii.

Terapia logopedyczna musi być dla dziecka świetną zabawą. Ćwiczenia logopedyczne często są długotrwałe i żmudne, dlatego trzeba zadbać, ale były dla dziecka ciekawe. Logopedzi często spędzają dużo czasu na szukaniu nowych obrazków, przygotowywaniu pomocy. Mariola z stworzyła świetną bazę rysunków, które można wykorzystać na wiele sposobów. Można je dostosowywać do własnych potrzeb. Aby tworzenie gier logopedycznych i pomocy było łatwe do rysunków dołączone są filmiki, w których Mariola prosto wyjaśnia techniczne sprawy tworzenia gier logopedycznych. Moim zdaniem baza rysunków logopedycznych to świetna sprawa dla logopedów i neurologopedów. Może być też wykorzystywana przez rodziców, którzy chcą efektywnie wykonywać ćwiczenia logopedyczne z dzieckiem w domu. 

Gosia przygotała materiał wyrazowy do głoski [r]. 

AGATA SKARUZ, Siedlce, „blog Agaty Skaruz”

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W zawodzie pracuję już ponad 10 lat, jestem logopedą, surdologopedą, audiometrystą. W tej chwili najczęściej pracuję z małymi dziećmi w ramach wczesnego wspomagania rozwoju w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Siedlcach. Jestem autorką bloga pod nazwą „Blog Agaty Skaruz”.

Wiele razy spotkałam się z opinią, że dobremu logopedzie potrzebne są tylko kartka papieru i kredki, aby dobrze poprowadzić zajęcia. Nie zgadzam się z tym. Na pewno potrzebny jest też talent do rysowania.

Chcąc pomóc innym logopedom, którzy nie potrafią rysować, przygotowałam materiały do pracy nad głoskami [f], [fi], [w], [wi], [k], [ki], [g] i [gi].

Brakowało mi od dawna gotowych rysunków, które będą proste i ładne, a jednocześnie aktualne, znane dziecku.  Nie znajdziecie tam telefonu z tarczą czy agrafki, których dzieci zupełnie nie rozpoznają. Teraz mam wszystko czego potrzebowałam. Z biegiem czasu przekonałam się, że dobremu logopedzie niezbędna jest kartka papieru i…drukarka. 

Materiały te  polecam logopedom, terapeutom, pedagogom, a także rodzicom, którzy chcą ćwiczyć z dziećmi m.in. poprawną wymowę głosek [f, fi] oraz [w, wi]. Zawierają gotowe do wykorzystania gry, które wystarczy wydrukować i porozcinać. Przygotowanie do zajęć jest w ten sposób ograniczone do minimum. Rysunki są minimalistyczne i, co najważniejsze, czytelne zarówno dla dziecka, jak i logopedy.

Już wcześniej znałam kreatywny blog Agaty i dlatego poprosiłam ją o napisanie dla Was dodatku „Pobaw się ze mną. Zbiór zabaw i ćwiczeń wykorzystujących rysunki”.

URSZULA BIGAS, Lublin, Gabinet „Słówko”ulaslp

Jestem logopedą, filologiem polskim  i pracuję w Gabinecie Logopedycznym „Słówko” w Lublinie.

Logopedyczna baza rysunków i gier jest zbiorem wyróżniającym się na rynku pomocy terapeutycznych. Proste, czytelne rysunki stanowią świetne podstawy do pracy z dziećmi z wadami wymowy, ale również z pacjentami z niepełną sprawnością intelektualną. Baza jest swoistym kompendium, dzięki któremu terapeuta (nie tylko logopeda, ale także psycholog czy pedagog) w szybki i merytorycznie odpowiedni sposób przygotuje zajęcia dla pacjentów o zróżnicowanych potrzebach. Różnorodność rysunków, a jednocześnie ich przemyślana formuła, świadczą o bardzo dobrej jakości i dużej przydatności do pracy w przedszkolu, szkole, gabinecie czy na oddziale szpitalnym. Serdecznie polecam!

Materiał wyrazowy do rozwijania mowy dziecka, który przygotował merytorycznie jest  to zbiorem podstawowych wyrazów nazywajacych najbliższą dziecku rzeczywistość. Zobrazowane  tu rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, przysłówki i zaimki można stosować w celu  poszerzania  zasobu leksykalnego dziecka (biernego i czynnego), ale również tworzyć dzięki nim proste zdania i komunikaty. Ta część bazy powstała z myślą o dzieciach z opóźnionym rozwojem mowy o różnej etiologii. Dla ułatwienia pracy nad rozwijaniem zasobu leksykalnego dziecka, do rysunków dołączone zostały napisy, w tym  także rzeczowniki w odmianie deklinacyjnej

Ula jakiś czas temu „uświadamiała mnie”, że logopeda nie zajmuje się tylko wymową ;). Cieszę się, że chętnie przyjęła zaproszenie do tworzenia tej bazy logopedycznej.

OLGA KOTWICKA, Warszawa

Jestem logopedą, pedagogiem specjalnym, absolwentką APS w Warszawie. Podyplomowo skończyłam neurologopedię na UMCS w Lublinie. Od pięciu lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym w Warszawskich placówkach.

Uwielbiam prowadzić terapię dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. W codziennej pracy brakowało mi nowoczesnych i uniwersalnych rysunków, znalazłam je u Marioli. Te proste i czytelne materiały są ogromnym ułatwieniem w pracy z dziećmi o różnych potrzebach. Odkąd stałam się posiadaczką pierwszej części bazy, korzystam z niej codziennie. Dlatego bardzo się cieszę, że mogłam dodać „coś” od siebie i współpracować z Rysunkowo mi przy tworzeniu kolejnej bazy.


Olga przygotowała materiał wyrazowy do głosek [l] i [li].

Przeczytaj co o mojej bazie rysunków logopedycznych i grach mówią logopedzi, którzy jej używają w pracy z pacjentami:

Są proste, przejrzyste, czarno-białe.

W lipcu miałam przyjemność testować materiały rysunkowe i gry logopedyczne od Rysunkowo mi. I dzieciom, i mnie przypadku do gustu 🙂 Są proste, przejrzyste, czarno-białe (co wywołuje dziką miłość drukarek i daje możliwość zrobienia kolorowanki/wydrukowania na kolorowym papierze).

Mariola przygotowała materiały dla poszczególnych głosek, pomoce do wczesnej nauki czytania, kategoryzacji, rozwijania logicznego myślenia i ile jeszcze macie czasu czytać? 😉
Niewątpliwą zaletą materiałów jest ten, kto je stworzył. Mariola z Rysunkowo mi przygotowuje swoje rysunki w oparciu o wskazówki logopedów, słucha, co się do niej mówi, rozumie i poprawia w miarę potrzeb. 
Zacne to i warte wykorzystania! Polecam

Aleksandra Rosińska, logopeda, WarszawaLogopeda przedszkolny

Można je wykorzystywać na wiele sposobów.

Co każdy logopeda powinien posiadać oprócz odpowiedniego przygotowania i umiejętności współpracy z pacjentem i jego rodziną? Oczywiście pomoce. A tych jest na rynku bardzo wiele. Jednak mimo dużego wyboru czasami brakuje takich podstawowych, najprostszych, które można wykorzystywać wielokrotnie. A takie są właśnie rysunki z bazy materiałów logopedycznych autorstwa Marioli. Czarno-białe, bez zbędnych szczegółów, dające możliwość skupienia się dziecku na znaczeniu, na słowie, które określa to, co jest na rysunku. Czytelne dla dzieci. Można je wykorzystywać na wiele sposobów (to mi się podoba najbardziej): jako materiał do nauki (artykulacji, rozwijania słownictwa, budowania zdań) i do zabawy (gry). Na stałe zagościły w mojej pracy. 

Ewelina Cichowska, logopeda, Jeziorany, Logosido

Są przejrzyste, przyjemne dla oka i można ich używać na milion sposobów.

Miałam przyjemność testować materiały logopedyczne z Rysunkowo mi i polecam je wszystkim logopedom, którzy poszukują uniwersalnych oraz przejrzystych pomocy. Materiały świetnie sprawdziły się w pracy z dyslalią, ORM, afazją. Wszyscy moi podopieczni byli bardzo zainteresowani rysunkami i ćwiczeniami. Materiały są przejrzyste, przyjemne dla oka i można ich używać na milion sposobów.

Kamila Kulińska, logopeda

Specjalna oferta zniknie za:

Najlepsza cena zniknie za:

Najczęściej zadawane pytania

W jakiej formie są gry i zabawy?

Gry i zabawy są w formie pdf.

Forma pdf pozwala Ci na wielokrotne drukowanie ich – drukujesz ile potrzebujesz, gdy się zgubi, gdy zapomnisz zabrać z domu.

Jakiej wielkości są gry?

Gry i zabawy są przygotowane w pdf w formacie A4. Kilka z nich należy wyciąć.

Dla kogo są gry i zabawy logopedyczne?

Gry i zabawy logopedyczne były przygotowywane z myślą głównie o dzieciach od 1 do 10 lat. 
Te gry logopedyczne mogą być używane przez logopedów na zajęciach lub rodziców w domu. Gdy dzieci nie mają problemów logopedyczną to mogą korzystać z tych gier jako zwykłych zabaw.

Jak wygląda sam zakup materiałów logopedycznych?

Gdy na dole strony klikniesz zielony przycisk, to zostaniesz przeniesiona do kasy, gdzie wypełniasz formularz zakupu i dokonujesz płatności. Następnie otrzymasz e-mail potwierdzający zakup.

Kiedy otrzymam gry i zabawy?

Jeśli zamówienie opłacisz wybierając opcję Przlewy24, to natychmiast po zakupie dostaniesz maila z bazą rysunków. Jeśli zaś dokonasz zakupu poprzez przelew tradycyjny, to dostęp do materiałów otrzymasz po zaksięgowaniu wpłaty, zazwyczaj w kolejnym dniu roboczym.

Jakie konkretnie gry i zabawy otrzymam?

7 gier logopedycznych:
– „Niepasujący rysunek” z kategoryzacją
– „Labirynt” z wyrazami dwu- i trzysylabowymi
– „Ścieżka” z głoską [s]
– „Droga bez końca” z częściami mowy
– „Puzzlowy duet” z głoską [k]
– „Trójkątna dopasowywanka” z  głoskami [f, fi]  [w, wi]
– „Tor wyścigowy” z wyrazami dźwiękonaśladowczymi
2 zabawy logopedyczne:
– „Czego brakuje z głoską [l]
– „Guziki” z głoską [g].

Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak, wystawiam faktury. Jestem zwolniona z VAT-u i dlatego faktury są bez VAT.
Jeśli chcesz otrzymać fakturę to zaznacz taką opcję w Formularzu zamówienia, a faktura zostanie automatycznie wystawiona.

Jeśli już nie chcesz tracić czasu na szukanie gier logopedycznych, to skorzystaj ze specjalnej okazji:

 

pomoce logopedyczne pdf

Masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie na: kontakt@rysunkowomi.pl

Copyright © 2020 Mariola Olkowicz. Polityka prywatności

Preferencje plików cookies

Inne

Inne pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

Niezbędne

Niezbędne
Niezbędne pliki cookie są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony. Te pliki cookie zapewniają działanie podstawowych funkcji i zabezpieczeń witryny. Anonimowo.

Reklamowe

Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

Analityczne

Analityczne pliki cookie są stosowane, by zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję ze stroną internetową. Te pliki pomagają zbierać informacje o wskaźnikach dot. liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.

Funkcjonalne

Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

Wydajnościowe

Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.