Chciałabyś wspierać rozwój dzieci? Możesz to zrobić w łatwy sposób proponując im ćwiczenia lewopółkulowe.
Mam dla Ciebie specjalną ofertę tylko przez 60 MINUT.
10 ćwiczeń po 12 przykładów o różnych poziomach trudności w pdf do wielokrotnego wydruku, dzięki którym ZAOSZCZĘDZISZ CZAS i WSPOMOŻESZ ROZWÓJ DZIECI
Czy któreś z poniższych zdań opisuje Ciebie?
Szukasz ćwiczeń, które będą wspierać prawidłowy rozwój dzieci?
Potrzebujesz materiałów logopedycznych, które wykorzystasz na wiele różnych sposobów?
Chciałabyś mieć pomoce, które są czytelne dla dzieci, i które możesz wielokrotnie drukować, wklejać do zeszytu, dawać do domu?
JEŚLI KTÓREŚ Z TYCH ZDAŃ BRZMI ZNAJOMO, TO JESTEŚ W ODPOWIEDNIM MIEJSCU, ponieważ dla osób takich jak Ty, stworzyłam 2 zestawy ćwiczeń lewopółkulowych przeznaczonych dla dzieci.
Pozbądź się problemu: w jednym pakiecie otrzymasz aż 120 przykładów ćwiczeń dla dzieci o różnych poziomach trudności, dzięki czemu będziesz mieć zawsze „pod ręką” odpowiednie ćwiczenia dla konkretnego dziecka.
Tę okazję widzisz TYLKO RAZ w podziękowaniu za zapisanie się na mój newsletter.
Jedyne 39 zł, zamiast 87 zł (55% obniżki).
Specjalna propozycja cenowa dla zdecydowanych osób, które lubią wykorzystywać dobre okazje i nie przepłacać.
Czas start – masz mniej niż 60 minut, aby sprawdzić, czy to coś dla Ciebie!
Czemu te ćwiczenia nazywają się lewopółkulowymi?
Nazywają się tak, ponieważ stymulują lewą półkulę mózgu, która odpowiada za:
- logiczne myślenie
- myślenie analityczne
- kontrolę prawej części ciała
- za umiejętność cichego czytania
- język (odbiera, analizuje i przetwarza dźwięki mowy)
- pisanie
- liczenie.
W dzisiejszych czasach dzieci pod wpływem elektroniki stają się bardziej prawopółkulowe, zaś ich lewa półkula jest mniej aktywna (technologia łatwo angażuje prawą półkulę).
Ważne jest, aby dbać o stymulowanie lewej półkuli naszych dzieci, ponieważ ćwiczenia lewopółkulowe mają ogromny wpływ na: mowę, pisanie, czytanie oraz funkcje intelektualne.
Dodatkowo, gdy dziecko ma problemy językowe, to tym bardziej powinno ćwiczyć lewą półkulę, ponieważ jest to podstawą dalszych ćwiczeń logopedycznych.
Wyobraź sobie, że zamiast ciągłego szukania rozwijających zadań dla dzieci, otrzymujesz wygodny pdf, w którym masz zbiór ĆWICZEŃ GOTOWYCH DO DRUKU.
Otrzymasz ćwiczenia, które mają różne poziomy trudności, dzięki czemu dopasujesz je do potrzeb i możliwości danego dziecka.
Nie musisz już tracić czasu na szukanie coraz to nowych ćwiczeń, bo wszystkie masz „pod ręką”. Na dodatek możesz je wykorzystywać na wiele innych sposobów np. do zabaw w kodowanie, układanek, gier.
Dzięki temu, że masz już gotowe do druku ćwiczenia odpowiednie dla dzieci w różnym wieku i o różnych poziomach trudności, to śpisz spokojnie – masz więcej czasu dla swojej rodziny i dla siebie.
Sprawdź moje ćwiczenia lewopółkulowe, które są gotowe do druku. Każde z nich ma aż po 12 przykładów, dzięki czemu „pod ręką” masz zbiór łatwiejszych i trudniejszych zadań, które zainteresują każde dziecko.
Zobacz jak wyglądają te ćwiczenia po wydrukowaniu (filmik trwa mniej niż minutę):
Ćwiczenia lewopółkulowe:
Mają ogromny wpływ na funkcje intelektualne.
To grupa ćwiczeń, która stymuluje głównie lewą półkulę mózgu odpowiedzialną za analizę, przetwarzanie linearne, porządkowanie sekwencji i wykrywanie relacji. Niezwykle ważna jest w tym wszystkim linearność, polegająca na układaniu od lewej do prawej strony (kierunek czytania i pisania) oraz element po elemencie. Taki porządek służy do prawidłowego powtarzania, rozumienia mowy, mówienia, czytania, pisania, działania, myślenia i porządkowania świata.
Zaprezentowane tutaj ćwiczenia: „Szeregi”, „Sekwencje”, „Kategoryzacje” oraz ćwiczenia wspomagające rozwój analizy i syntezy wzrokowej są nie tylko niezwykle cenną pomocą w gabinetach logopedycznych, pedagogicznych, ale również w pracy w domu z dzieckiem. Są przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych, jako stymulacja rozwoju oraz dla dzieci, których rozwój nie przebiega harmonijnie. Stymulacja analizatora wzrokowego jest konieczna u wszystkich dzieci, szczególnie u tych z zakłóceniami rozwoju.
W zaprezentowanych pomocach : „Różnice”, „Co nie pasuje w sekwencji?”, „Znajdź”, „Który rysunek jest inny?”, „Co nie pasuje do tej kategorii?” doskonalimy aktywne spostrzeganie. Jak wiadomo, analiza i synteza wzrokowa warunkuje również prawidłową naukę czytania i pisania.
Aby praca z dzieckiem przynosiła efekty należy pracować wielozmysłowo m.in. stymulować lewą półkulę mózgu, rozwijać percepcję wzrokową i słuchową, motorykę małą oraz ćwiczyć pamięć.
Przy tych ćwiczeniach zostają uaktywnione m.in. takie funkcje jak: stymulacja lewej półkuli, motoryka mała, gest wskazywania palcem, wspólne pole uwagi, analiza i synteza wzrokowa, funkcje słuchowe, operacje myślowe, grafomotoryka, koordynacja wzrokowo-ruchowa.
Ćwiczenia lewopółkulowe to propozycja dla rodziców, nauczycieli, logopedów i terapeutów. Jest to świetny materiał do ćwiczeń w gabinecie oraz zadań utrwalających do domu.
Rysunki są czarno-białe, proste i czytelne da dzieci. I, co ważne, nie rozpraszają zbędnymi elementami.
Dzięki dołączonym poleceniom z tych zestawów może skorzystać każdy rodzic, który chce wspierać rozwój swojego dziecka.
Dodatkowo można połączyć ćwiczenia lewopółkulowe z pracą nad wymową, ponieważ część przykładów została przygotowana tak, aby ćwiczyć głoski [f], [w], [wi] [k], [g],[r], [l], [s] oraz wyrazy dwu- i trzysylabowe i wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Jeśli już masz moje logopedyczne bazy rysunków „Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę”, to będzie to świetne połączenie!
W ramach ćwiczeń lewopółkulowych otrzymasz:
Zestaw 1: Główka zgaduje, a rączka pracuje. Lewopółkulowe wycinanki-układanki
W tym zestawie wszystkie ćwiczenia należy najpierw wyciąć, a potem ułożyć zgodnie z dołączonymi poleceniami. W skład Zestawu 1 wchodzi 5 ćwiczeń, a każde z nich zawiera po 12 przykładów o różnych poziomach trudności:
Domykanie rysunku
Wielkość
Barwy
Kategoryzacja
Sekwencje
Zestaw 2: Co oczko dostrzeże, dziecko zaznaczy na papierze. Lewopółkulowe wskazywanki-zakreślanki
Ten zestaw ćwiczeń polega na wskazywaniu palcem czy zakreślaniu odpowiedniego/odpowiednich elementów. Tutaj też każde ćwiczenie ma 12 przykładów.
W Zestawie 2 znajdują się następujące ćwiczenia:
Różnice
Znajdź
Co nie pasuje w sekwencji?
Który rysunek jest inny?
Co nie pasuje do tej kategorii?
Nazywam się Mariola Olkowicz i w rysunkowy sposób pomagam szczególnie dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom i logopedom. Stworzyłam bazę rysunków dla rodziców „Rysunkowy świat dziecka” oraz bazy logopedyczne „Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę”.
Jestem mamą dwójki dzieci: Piotrusia (5,5 lat) oraz Tomka (2 lata).
Jestem świadoma ile pracy kosztuje logopedów, nauczycieli oraz terapeutów przygotowanie się do zajęć i jakiej to wymaga kreatywności. Jako rodzic widzę też, że dzieci chętniej korzystają z rysunków, które są proste i czytelne, a jednocześnie nie rozpraszają ich zbędnymi elementami. Zawsze powtarzam, że moje rysunki nie muszą być ładne, ale muszą być praktyczne ;).
Z pomysłem na te ćwiczenia lewopółkulowe przyszedł do mnie po rozmowach z logopedą Edytą Lech-Majdą, która jako pierwsza widziała potencjał moich instrukcji rysowania i sugerowała, aby je wykorzystać jako szeregi na zasadzie domykania rysunku. Później wspólnie opracowałyśmy te 10 ćwiczeń lewopółkulowych.
Edyta Lech-Majda, Jastrzębie-Zdrój
Gabinet neurologopedyczny „LO-KO-MO-TY-WA”
Jestem logopedą, neurologopedą, pedagogiem, providerem Neuroflow@.
Prowadzę zajęcia zarówno w swoim gabinecie jak i w dwóch przedszkolach publicznych.
Pracuję głównie z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, Zespołem Aspergera, alalią, afazją, wadami genetycznymi, wadami wymowy, Zespołem Downa, z dziećmi z niedosłuchem, z dysleksją oraz zagrożonych dysleksją, prowadzę stymulację rozwoju języka dzieci dwujęzycznych.
Prowadzę również wczesną naukę czytania poprzez zabawę, według założeń Metody Symultaniczno – Sekwencyjnej dla dzieci od 3 roku życia.
W mojej pracy głównie wykorzystuję elementy Metody Krakowskiej@.
Współpracuję ze specjalistami innych dziedzin w celu stworzenia kompleksowej pomocy pacjentowi, m.in. z pediatrą, neurologiem dziecięcym, terapeutą SI, fizjoterapeutą, psychiatrą dziecięcym, laryngologiem, audiologiem, foniatrą, psychologiem.
Nieustannie doskonalę swój warsztat pracy i szukam nowych rozwiązań i pomocy aby moja praca była jeszcze bardziej skuteczna.
W związku z tym, iż coraz częściej obserwujemy opóźniony rozwój mowy, problemy artykulacyjne, kłopoty z budowaniem wypowiedzi, zaburzenia sekwencji w rezultacie problemy szkolne o charakterze dyslektycznym konieczne są ćwiczenia stymulacji funkcji lewopółkulowych. Stąd moje zainteresowanie bazą rysunków.
W swoim gabinecie mam wiele pomocy, które po zakupieniu okazały się bezużyteczne. Bardzo się cieszę, iż Mariola dała się namówić na stworzenie ćwiczeń, które rozwijają sprawności umysłowe m.in.: analizę i syntezę wzrokową, sekwencje wzrokowe i słuchowe, ćwiczenia linearności, operacji myślowych, które uzależnione są bezpośrednio od prawidłowego funkcjonowania mechanizmów lewopółkulowych.
W ostatnich tygodniach , w mojej pracy głównie wykorzystuję rysunki od Marioli. Są czytelnie i proste. Jest to dla mnie ogromna pomoc w terapii! Dziecko je wycina, układa, przykleja i nierzadko koloruje. Przy tych prostych ćwiczeniach zostaje uaktywnione aż tyle funkcji – motoryka mała, stymulacja lewej półkuli, gest wskazywania palcem, wspólne pole uwagi, analiza i synteza wzrokowa, funkcje słuchowe, operacje myślowe! Ważne jest to, iż ćwiczenia można dostosować do poziomu rozwojowego małego pacjenta.
Te ćwiczenia mają ogromną zaletę – można je wielokrotnie kserować, wycinać, wklejać do zeszytu albo też dać rodzicom do ćwiczeń w domu. I to wszystko niewielkim kosztem.
Specjalna cena zniknie za:
Przeczytaj opinie osób, które już skorzystały z moich ćwiczeń lewopółkulowych na zajęciach z dziećmi lub w domu:
Natalia Miąskowska, logopeda,
Gdynia, Logopeda Natalia Miąskowska
Pomoc spełnia mój podstawowy wyznacznik – jest uniwersalna. W zależności od tego, w jakim wieku oraz z jakim problemem zmaga się pacjent można dobrać odpowiedni przykład. Ćwiczenia przeprowadzić z dziećmi mogą nie tylko logopedzi, ale również inni terapeuci, a nawet rodzice. Każde zadanie zostało opisane i wyjaśniono, w jaki sposób je zrealizować, więc nie będziecie mieli problemów ze zrozumieniem treści poleceń. Bardzo dużym plusem tej nowej pomocy od Marioli jest to, że dzieci korzystają z ćwiczeń w odpowiedni sposób i rysunki są dla nich zrozumiałe, co jest ważnym wyznacznikiem dla pomocy logopedycznych, które wybieram do używania w mojej pracy. Jak zwykle materiały są czarno-białe, na co również zwracam zawsze uwagę, bo dzięki temu można wydrukować je nawet wtedy, gdy nie ma się kolorowego tuszu. Serdecznie polecam tę pomoc, bo tego typu ćwiczeń lewopółkulowych brakuje na rynku, a od istniejących wyróżnia je uniwersalność, przydatność i jasność przekazu.
Aleksandra Bryndza, terapeuta – logopeda, Kraków
Otrzymując pakiet ćwiczeń lewopółkulowych do testowania od razu rzuciła mi się w oczy ich prostota i przejrzystość. Założyłam wtedy nieśmiało, że będzie to strzał w dziesiątkę… i był! Te dwie cechy pomocy lewopółkulowych sprawiły, że ćwiczenia sprawdziły się idealnie dla pacjentów z deficytami koncentracji uwagi. Schematyczne i jednoznaczne elementy, czarno-biały kolor i brak zbędnych ozdobników sprawiły, że wzrok dzieci skupiła się na głównych elementach pomocy – a tym samym nie rozpraszał przy wykonywanym zadaniu. Dodatkowo, materiały do ćwiczeń lewopółkulowych mogą spełniać więcej funkcji, niż ich funkcja zasadnicza. Młodsi pacjenci, którzy testowali je razem ze mną bardzo chętnie – po wykonanym zadaniu – prosili o możliwość pokolorowania elementów (a tym samym chociażby pracowali nad poprawnym chwytem); chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat nowych dla nich obrazków (ćwiczyli mowę spontaniczną).
Ćwiczenia stworzone przez Mariolę są odpowiedzią na wielogodzinne poszukiwanie nowych, niebanalnych ćwiczeń funkcji poznawczych, które są ważnym składnikiem terapii specjalistycznych.
Daria Bator, mama 5-letniego Antka i 2-letniego Gniewka, nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta ręki, Antoszamama
Pomoce można wykorzystać na wiele sposobów, ogranicza nas tylko wyobraźnia :). Polecam zestaw „ćwiczenia lewopółkulowe” nauczycielom, terapeutom jak i rodzicom, ponieważ ilustracje mają odpowiednią wielkość, są czytelne i zrozumiałe dla każdego (przetestowane podczas wspólnej zabawy na 2latku i 5latku), można pracować na nich z dziećmi w różnym wieku, a jest to dużym atutem. Dodatkowym plusem również jest to, że są one czarno-białe. Podczas wykonywania zadań mogliśmy pokolorować je na wybrany przez nas kolor, co było urozmaiceniem, ale również motywacją do wykonywania następnych zadań.
Agnieszka Chyc-Myrmuła
Mama, nauczyciel przedszkolny oraz logopeda i glottodydaktyk, Zakopane
Układanki lewopółkulowe Rysunkowomi od Marioli to doskonała propozycja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów. Każdy znajdzie tu ćwiczenia dopasowane do potrzeb i możliwości dzieci, a przy odrobinie kreatywności wykorzysta je do różnych innych zabaw i ćwiczeń. Instrukcje i polecenia dołączone do zestawu sprawiają, że może z nich skorzystać każdy rodzic, który chce wspierać rozwój swojego dziecka. Nauczyciel w grupie przedszkolnej wykorzysta rysunki do pracy z całą grupą, dzięki ich prostocie i wygodnej do druku formie, uzupełniając w ten sposób codzienne zajęcia edukacyjne o kształtowanie tak ważnych umiejętności. Dla logopedów i terapeutów UKŁADANKI LEWOPÓŁKULOWE to świetny materiał do ćwiczeń w gabinecie oraz zadań utrwalających do domu.
A przy okazji można ćwiczyć małą motorykę wykorzystując małe klocki, ziarenka pomponiki inne przedmioty, które dziecko układa za pomocą pęsetki, patyczków do szaszłyków, a także możliwość samodzielnego wycinania bądź kolorowania obrazków….
No i kilka chwil, a każdy wykorzysta obrazki nie tylko do układanek lewopółkulowych ale także do zabaw w kodowanie, trening logicznego myślenia przy układankach typu SUDOKU, układanie gier planszowych i co jeszcze komu przyjdzie do głowy.
Wielką zaletą układanek, jak wszystkich materiałów od Marioli, jest możliwość wielokrotnego drukowania.
Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy!
Jestem przekonana, że moje ćwiczenia lewopółkulowe pomogą Ci w zadbaniu o rozwój intelektualny Twojego dziecka. Dlatego nie boję się zaoferować Ci gwarancji satysfakcji i zwrotu 100% ceny, jeśli okaże się, że nie jesteś zadowolona z zakupu.
Jeżeli w ciągu 30 dni od chwili otrzymania produktu stwierdzisz, że użycie przez Ciebie tych ćwiczeń kompletnie nie sprawdziło się u Twoich dzieci, to napisz do mnie, a zwrócę Ci całą wpłaconą sumę.
Najcześciej zadawane pytania
W jakiej formie są ćwiczenia?
Ćwiczenia są w formie pdf gotowe do druku.
Forma pdf pozwala Ci na wielokrotne drukowanie ich: tyle, ile potrzebujesz, gdy się zgubią, zniszczą, gdy zapomnisz zabrać z domu.
Jakiej wielkości są ćwiczenia?
Wszystkie ćwiczenia z Zestawu 1 są w rozmiarze: ok. 5×5 cm. Dodatkowo ćwiczenia: Domykanie rysunku i Wielkości zostały przygotowane w rozmiarze ok. 10×10 cm, a ćwiczenia: Kategoryzacja i Sekwencje w rozmiarze ok. 2,5×2,5 cm.
W jakim kolorze są rysunki?
Rysunki są czarno-białe, abyś mógł je tanio wydrukować, a dzieci, aby mogły je samodzielnie kolorować (to też może być etapem ćwiczeń, np. możesz poprosić, aby wszystkie nożyczki pomalowało na czerwono, a wszystkie grzyby na brązowo).
Dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone te ćwiczenia?
Stymulować rozwój można już po 1 roku życia, ale należy dostosować to do możliwości rozwojowych dziecka. Przy dzieciach bez trudności te ćwiczenia najlepiej sprawdzą się w wieku przedszkolnym, a niektóre z nich („Sekwencje”, „Znajdź”) nawet już w wieku ok. 1,5 roku.
Oczywiście należy zacząć od najłatwiejszych ćwiczeń i dopiero po ich opanowaniu przechodzić do trudniejszych.
Jak wygląda sam zakup ćwiczeń?
Gdy na dole strony wybierzesz pakiet to zostaniesz przeniesiona do kasy, gdzie wypełniasz formularz zakupu i dokonujesz płatności. Następnie otrzymasz e-mail potwierdzający zakup.
Kiedy otrzymam ćwiczenia?
Jeśli zamówienie opłacisz wybierając opcję Przlewy24, to natychmiast po zakupie dostaniesz maila z ćwiczeniami. Zaś jeśli dokonasz zakupu poprzez przelew tradycyjny, to dostęp do zakupionych materiałów otrzymasz po zaksięgowaniu wpłaty, czyli zazwyczaj w kolejnym dniu roboczym.
Czy mogę otrzymać fakturę?
Tak, wystawiam faktury. Jestem zwolniona z VAT-u i dlatego faktury są bez VAT.
Jeśli chcesz otrzymać fakturę to zaznacz taką opcję w Formularzu zamówienia, a faktura zostanie automatycznie wystawiona.
Chcesz mieć te ćwiczenia lewopółkulowe dla dzieci w NIŻSZEJ CENIE?
Kliknij w przycisk poniżej zanim minie czas:
NIŻSZA o 55% cena skończy się za:
Copyright © 2020 Mariola Olkowicz. Polityka prywatności